Xiaomi internet nasıl paylaştırılır Wifi açma

Xiaomi interneti paylaştırma paket paylaşımı: Xiaomi interneti başka telefonda kullanma veya interneti bilgisayarda kullanma nasıl yapılır resimli bilgi içeriğimiz de.

teknik destek

Xiaomi interneti paylaştırma işleminin diğer adı Hotspottur. Xiaomi model telefonların hepsinde Hotspot işlemi hemen hemen aynıdır. İnternet paylaştırma işlemi, telefonu modem olarak kullanmadır. Telefonda bulunan GSM karta tanımlı mobil internet, başka bir akıllı cihazın kullanması için paylaştırılır.

Mobil hattında internet paketi biten, bağlanacak wi-fi ağı bulamayan ya da acil internet bağlantısı kurması gerekenler internet paylaştırma işlemini kolaylıkla yapabilirler. Ama dikkat etmeniz gereken önemli bir durum var. wi-fi bağlantısı koptuğunda mobil verinin otomatik devreye girerek internet paketinden kullanıma geçeceğini biliniz.

Telefondan telefona bağlantılarda kopmalar göz önüne alınarak paylaşımı alan telefondan mobil verinin kapatılması önerilir. Xiaomi internet nasıl paylaştırılır ve Wifi bağlantı noktası açma nasıl yapılacağı aşağıdakileri inceleyelim.

Xiaomi interneti paylaşıma açma

Hotspot yapma adımları: Xiaomi marka telefonları tüm modellerinde Hotspot yapma adımları hemen hemen benzerdir. Telefonun ayarlar menüsünden ağ ve internet bölümü seçilir. Bu bölüm içerisinde Hotspot ve tethering sekmesi daha sonra Kablosuz hotspot kurulumu yap butonu tıklanır. Ekranda çıkan ağ adı, güvenlik ve şifre alanları doldurulur. Güvenli bir ağ bağlantısı için ise WPA2 PSK seçilir.

Mobil veri paketinizin sizden habersiz biranda bitmemesi için telefonunuzdan mobil veri kısıtlama yapın. Paketinize göre internet miktarı seçin ve o miktara ulaşınca telefon sizi uyarsın. Hotspot işlemi telefondan kısa yola ile açma kapama yapılabilir. Telefonun ekranının üst kısmından aşağı çekilmesi durumunda kısa yollar göz önüne gelir. O bölümlerde bulunan Hotspot butonu kısa yoldan uygulamayı hem açar hem de kapatır.

Ayarlara girip “İnternet paylaşımı” sonra “İ. paylaşımı” butonunu açın.

Xiaomi internet nasıl paylaştırılır Wifi açmaXiaomi interneti paylaşıma açma

Xiaomi internet nasıl paylaştırılır sorunuza yanıt aldınız mı?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir