Xiaomi Mi 6 teknik özellikleri

media 9462

Çin devi Xiaomi firmasının gözde telefonu olan Xiaomi Mi 6 modelinde kullanmış olduğu donanım özellikleri nasıldır? Xiaomi Mi6 modeli kamera özellikleri…

Andronova

Xiaomi firması çıkarmış olduğu telefonlarda kullanmış olduğu yüksek donanım özellikleri ile dikkat çekmektedir.  Çin menşei olan firma diğer rakipleri  ile kıyaslanınca bir çok donanımda çok ileri olduğunu göreceksiniz. Birazdan başlığımız altında Xiaomi Mi 6 modeline ait teknik bilgileri paylaştığımızda bu farkı sizde göreceksiniz.

Bilindik amiral gemiler ile örneğin iPhone 7, Galaxy S8 gibi modeller ile Xiaomi Mi 6 modelini kyasladığınızda farkı göreceksiniz. Fazla lafı uzatmadan Çin devi ve üst düzey donanıma sahip Xiaomi Mi6’nın özelliklerini yayınlamaya başlayalım.

Xiaomi Mi 6 özellikleri

Xiaomi Mi 6 teknik özellikleri

  1. İlk önce bütün telefonlarda bahsettiğimiz telefon boyutu ile başlayalım. Xiaomi Mi 6 modeli 145.2 x 70.5 x 7.5 mm boyutlarında olup 168 gram ağırlığındadır.
  2. Ekran genişliği ise 5.15 inçtir. Kullanılan ekranın özellikleri ise IPS LCD 1080×1920 428 ppi
  3. Xiaomi Mi 6 modelinde işlemci olarak ise Galaxy S8 modelinden tanıdığımız ve yüksek performans veren Snapdragon 835 işlemci kullanılmıştır.
  4. GPU olrak ise Adreno 540 bulunmaktadır.
  5. Xiaomi Mi 6 modelin en dikkat çeken özelliği ise RAM kullanımıdır. Hiçbir rakibi bu düzeyde bir RAM telefonlarında kullanmıştır. Xiaomi Mi 6  modelinde 6 GB RAM bulunmaktadır.
  6. Depolama kısmına geldiğimizde ise 64 veya 128 GB seçenekleri bulunmaktadır.
  7. Kamera olarak ise Xiaomi Mi 6 modelinde Çift 12 MP arka kamera (F/1.8 + F/2.6), OIS, Lazer otofokus ayrıca 8 MP ön kamera kullanılmıştır.
  8. Batarya bir telefon için önemli unsurlardan biridir. Çünkü akıllı telefonunuz ne kadar performanslı olursa olsun şarj süresi kısa olursa açıkçası bunun çok da anlamı bulunmamaktadır. İşte Xiaomi firması da bu açığı kapatmak için Xiaomi Mi 6 modelinde 3350 mAh batarya kullanılmıştır.
  9. Son olarak ise kullanılan işletim sistemine gelelim. Xiaomi Mi 6 modelinde Google tarafından çıkarılan en son android işletim sistemi olan Android 7.0 işletim sistemi kullanılmıştır.


Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 14:49

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın