Xiaomi Mi 6 telefona Google Play Store nasıl kurulur

Andronova

Çin devi Xiaomi firmasının amiral gemisi olan Mi 6 modeline android uygulamaların yer aldığı Google Play Store uygulamasının nasıl kurulacağını bu haberimizde yayınlayacağız….

Dünya üzerinde satılan android telefonlar içerisinde en fazla satılanlar listesinde 3. sırada bulunan Xiaomi firmasının üretmiş olduğu telefonlara google play store kurulumunun nasıl yapılacağını anlatacağız.

Xiaomi Mi 6 modelinde Çin ülkesinin koymuş olduğu yasaklardan dolayı Google Play Store uygulaması kurulamamaktadır.  Gogole Play Store uygulaması Xiaomi Mi 6 telefonunda varsayılan uygulama olarak telefonlarda gelmemektedir. Bunun sebebi de biraz önce bahsettiğimiz gibi Çin ülkesinde bu uygulamanın yasak olamasıdır. Şimdi sizler Xiaomi Mi 6 telefona kurulum adımlarının nasıl olacağını göstereceğiz.

Xiaomi Mi 6 telefona Google Play Store nasıl kurulur

  • İlk önce drive.google.com/open?id=0B-yHhaVjMhvIRXZEYmtCNmxqbHM linkinde yer alan dosyayı bilgisayarınıza indiriniz.
  • Daha sonra indirdiğiniz dosyayı açınız.
  • Ardından telefonunuzu bilgisayara USB kablosu ile bağlayınız.
  • Telefonunuzun içerisinde yer alan MIUI klasörüne giriş yapınız.
  • Yukarıdaki klasöre girdikten sonra Backup klasörünü açınız. Bu klasör bulunmuyorsa kendiniz sağ tıklayarak oluşturunuz.
  • Ardından AllBackup klasörüne giriş yapınız. Yine klasör içerisinde yoksa oluşturunuz.
  • Son adımda ise bu klasörün içerisine yeni klasör açarak indirmiş olduğunuz dosyaları yükleyiniz.

Xiaomi Mi 6 telefona Google Play Store nasıl kurulur

  • Bu işlemlerin ardından telefonunuzda ayarlar bölümünde bulunan “Additional Settings” – Backup” – “Local Backup” bölümüne gelerek çıkan kurulum dosyasını çalıştırınız. Daha sonra karşınıza gelecek olan Restore yazısınına tıklayınız.


Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 10:31

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir