Xiaomi Mi 8 Lite özellikleri incelemesi

Andronova
Yazar Andronova

Xiaomi Mi 8 Lite inceleme: Düşük fiyat yüksek performans' a sahip Mi 8 özellikleri ve genel değerlendirme yazımızla alınabilir bir model olduğunu düşünüyoruz.

Teknoloji destek

Xiaomi’ nin 2018 amiral gemisi için daha basit bir ürün olan Xiaomi Mi 8 Lite, aslında bu kadar eksik kalmıyor. Birinci sınıf bir tasarım, iyi performans ve şaşırtıcı derecede yetenekli kameralar sunuyor. Üstelik tüm bunlar tahmin ettiğimizden çok daha düşük maliyetlerle sağlanıyor.

Xiaomi Mi 8 Lite özellikleri

 • Xiaomi Mi 8 Lite genel özelliklerini inceleyelim!  6.26 inç 2280 x 1080 piksel IPS LCD ekran
 • Snapdragon 660 CPU
 • 4GB RAM
 • 64GB depolama
 • 12 / 5MP arka kameralar
 • 24MP ön kamera
 • MIUI arayüzlü Android 8.1.0

Ürünün genel özellikleri olarak biliniyor. Genel özelliklerine bakıldığında; diğer modellerden pek de farklı olmadığını söylemek mümkün. Mi 8 Lite, ilk uygun fiyatlı Xiaomi telefonu. Gerçek bir teknoloji hayranı değilseniz, ya da ithal edilen telefonlara bakmadıysanız, Xiaomi’ yi daha önce duymamış olabilirsiniz. Bununla birlikte, Çin’ deki dördüncü en popüler mobil marka ve dünyanın en hızlı büyüyen şirketlerinden biri.

Xiaomi Mi 8 Lite özellikleri incelemesi

Tasarım özellikleri

Metal ve cam, ekran çentiği, ince ekran sınırları gibi sıkıcı özellikler dışında bir şey daha var. Bu model oldukça yansıtıcı bir tasarıma: sahip: Altta mor, üstte akuamarin kaplı mavi. Sadece bir yıl kadar önce; bunun gibi uygun fiyatlı telefonlar, üretim maliyetlerini düşürmek için genellikle bir parça plastik malzeme kullanırdı. Ancak Xiaomi Mi 8 Lite’ ta, bunun daha ucuz bir el cihazı olduğuna dair neredeyse hiçbir işaret yok. Yan düğmeler metaldir ve size iyi hissettirir. 7.5mm’ den ince ve 6.26 inçlik ekran “amiral gemisi” bir telefonun görüntüsünü veriyor.

Performans özellikleri

Bu model; kendi sınıfında mevcut en iyi telefonlardan biridir. Snapdragon 660 işlemciye, Kryo 260 çekirdekli bir okta çekirdekli yonga setine ve bir Adreno 512 GPU’ ya sahip. Bu; Moto One, Nokia 7.1 veya Samsung Galaxy A7′ nin işlemcilerinden çok daha güçlü. Xiaomi’ nin Mi 8 Lite, Asfalt 8′ i yüksek grafik ayarlarında bile kullanabilir.

Xiaomi Mi 8 Lite kamera özellikleri

Xiaomi Mi 8 Lite; basit çekim deneyimi açısından sınıfının en iyileri arasında. Neredeyse hiçbir deklanşör gecikmesi yok, odaklanma oldukça hızlı ve önemli sorunları olmayan oldukça yakın nesnelere odaklanabiliyor.

Xiaomi Mi 8 Lite özellikleri

Ürünün artısı

 • Mükemmel değer
 • Yoğun, üst düzey his
 • Güçlü
 • Sağlam, duyarlı kameralar

Ürünün eksisi

 • Uygulama çekmecesi seçeneği yok
 • İngiltere / AB’de tema mağazası erişimi yok

Bu ürünü ortalama olarak 2.100 tl karşılığında alabilirsiniz. Andronova ekibi olarak bu modele 8.1/10 puan vermeyi uygun bulduk. Gönül rahatlığıyla ürünü satın alabilirsiniz. Bu değerlendirme özellik ve fiyat bilgisi göz önüne alarak belirlenmekte.


Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 20:14

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir