Xiaomi Mi A3 güncellemesi ile SIM kart sorunu

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Bir ülkede Xiaomi Mi A3 güncelleme aldıktan sonra geçersiz SIM kart hatası ortaya çıktı. Hatta kendi kendine dil değişti yönünde şikayetler var.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bazı ülkelerde güncellemelerden sonra ara ara çıkan cihaz sorunlarına bir yenisi eklendi. Meksika’ da yayınlanan bir sürümde ortaya çıkan sorun çok sayıda kullanıcıyı etkiledi. Sıkıntı yaşanan model Xiaomi Mi A3, sim kart algılamama ve kendiliğinden dil değiştiği yönünde şikayetler var.

Xiaomi, Mi A3 için yayınladığı ve kısa süre içerisinde durdurmak zorunda kaldığı güncellemelerle başı dertte. Android 10 için yapılan çalışmalarda ara ara problemler görülüyor. Şirket küresel sürümün kullanılmasını tavsiye ediyor.

1 Küsür GB büyüklüğünde çıkan güncelleme telefonun sim kartını görmeyecek hale getirdi. Tahmini görenlerde de arama olmuyor probleminin çıktığını düşünüyoruz. Sıkıntı yaşayan kullanıcıların önemli forum köşelerinde yaptığı eleştiri paylaşımları çoğu kullanıcıyı endişelendirdi.

Yazılımı dağıtıma çıkaran Telcel adlı şirket hedefte. Haziran güncellemesi olarak indirmeye açılan yazılımda tutarsızlıklar olduğu biliniyor. Sorun tek taraflıı yoksa içerisinde Xiaomi’ de var mı henüz net açıklama yer almadı ama yanlışlıkla paylaşıldığı yönünde bilgi bulunuyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Şirketten yapılan açıklamada sorunun çözüldüğü lakin kullanıcılara ulaşması biraz zaman alabilir. Bu durum şu an için iki ülkede anıldığını belirtelim.

Xiaomi Mi A3 güncellemesi ile SIM kart sorunu

Normal durumda bu sıkıntıyı yaşanyanlar için:

  • Telefonun kapatılması ve sim kart çıkarılıp tekrar takılması.
  • Çalışırken çıkarılıp takılması. (Çok nadir tehlikeli olabiliyor)
  • Sim kartın zarar vermeden temizlenmesi.
  • Yuvada bir sorun olabilir veya temassızlık.
  • S. kart uyumsuzluğu görülebilir. Başka sim kartlarla test edilsin.
  • Şebeke seçimi ve ağ değiştirilerek test edilebilir.
  • Fabrika ayarı veya hard resetlemeyle bir ihtimal çözüme ulaşılabilir.
  • Sonradan atılan yazılım varsa neden olduğunu söyleyebiliriz.
  • IMEI atılması veya silinmesi.

Gibi durumların incelenmesini de öneriyoruz ama önce kontrol edilip netleştirilerek ilgili yollar izlenebilir.


Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020, 16:02

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak