Xiaomi Mi TV WiFi internete bağlanmıyor

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Xiaomi televizyonda WiFi bağlanmıyor veya bağlanıyor ama internet yok gibi bir problem yaşayanlarda yapılacak diğer cihazlarda olan adımlar diyebiliriz.

Sponsorlu reklam

Xiaomi Mi TV kablosuz internete bağlanmıyor durumlarında yapılacaklar arasında öncelikle modem cihaz ayarları ve sıfırlama işlemleri bulunuyor. Buradaki arayüz bölümleri televizyon modeline göre değişebilir. Mi Box 4K modelinde bulunan görünümle bazen birebir diyebiliyoruz. Hatta bu arayüzün Philips gibi markalarda da görebilmekteyiz. Android olan cihazlarda benzerlik göstermekte.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Xiaomi TV WiFi bağlanmıyor ise;

Sponsorlu reklam
  • Modeminizin kapatılmasını açtıktan 2-3 dakika sonra test edilmesini öneriyoruz.
  • Varsa telefonun internet paketinin paylaşıma açılması alternatif test aracı olacaktır.
  • Cihazdan ağın unutulması genelde en iyi tercih olmakta. Yani daha önce bağlanmış olduğunuz ağda şifre değişimi veya ağ adında değişim olduğunda bu ağın bilgileri kayıtlı olduğundan tekrardan bunları istemiyor ve bağlantı da hata veriyor.
  • Nadir ip alamama ve dns problemi görülebiliyor. Manuel tanımlama bağlı ağdan yapılabilir.

Bir başka sorun ise kanal ve şifreleme uyumsuzluğundan dolayı bağlantı problemleri. Burada modemdeki ayarların değiştirilmesi gerekebiliyor. İçerisinde kanalın 6 ile 11 arasında değiştirilmesi ve wpa olan seçeneklerle de oynanabilir. Güvenlik duvarının yapılandırılması da iş görebiliyor. Duruma göre tv veya modem sıfırlanması iş görebilir.

Televizyonu fabrika ayarına döndürülmesi bazı yazılımda güncellemeden sonra görülen sorunlar için yapılmakta. Varsa yeni güncellemenin yüklenmesi veya USB üzerinden flash bellekle sıfırdan yazılım atmanın kesin sorun çözdüğünü söyleyebiliriz. Sürüm desteğini resmi siteden ya da müşteri hizmetlerinden talep edilebilir. Mail yoluyla site ulaştırabilirler. Eski modellerin belli bir desteği Google’ dan aratılarak bulunabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ROM atma denilen işlemin ilgili kısımda tanımamasında bilinmeyen kaynakların açılmasıyla iş gördüğü olabiliyor.

Xiaomi Mi TV WiFi internete bağlanmıyor


Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 13:06

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak