Xiaomi Mi Wifi Pro Router sinyal güçlendirici kurulumu

Andronova

Xiaomi Mi Wifi Repeater Pro sinyal güçlendirici yakınlaştırıcı yani Xiaomi Mi Wifi Pro Router 2 kurulumu nasıl yapılır? Kablosuz internet bağlantısı çekmiyorsa wifi güçlendirici işinizi görür.

Kablosuz modemin sinyal güçü yetersiz mi kalıyor? Bir odada çekmiyor mu? Tüm odlarda çekmiyor veya mutfakta / salonda / oturma odasında / balkonda / aşağıdaki odalarda / bodrumda wifi bağlanmıyorsa bu yazımız sizin için!

Xiaomi wifi Pro 2 özellikleri:

 • İki adet anten ve 300 Mbps kadar veri aktarımını sağlar. 
 • 64 Cihaz aynı anda bağlantı yapabilir. 
 • Duvar arkalarına wifi sinyalini ulaştırabilir. Birden çok katlı evlerde kullanılabilir.
 • Wifi sinyali otomatik güçlendirir. 
 • Xiaomi Mi Wifi sinyal güçlendirici fiyatı 68 TL’ den başlıyor

Yazımızda bizzat denediğimiz cihaz hakkında bilgi vereceğiz. Bizdeki sorun wifi kablsouz bağlantı yapılıyor ama sinyal yetersizliğinden dolayı internet hız sorunu yaşıyorduk. Yedek olarak kullandığımız televizyonun Smart TV özelliği olmadığından Android Box TV aldık ve yetersiz wifi sinyalinden dolayı randımanlı kullanamadık. Önerdiğimiz cihazı Smart TV televizyonlarda kablosuz bağlantı sorunu yaşayanlar da kullanabilir. Modemin kablosuz bağlantısı yetersizse Wifi sinyal güçlendirici tam size göre olacak.

Test ettiğimiz cihaz çok uzun mesafeler için kullanılmamakta. Ama gayet güçlü bir menzile sahip. Düz bir evde, tüm odalarda, kablosuz ağa bağlantısına sahip olacaksınız. Cihazımızın adı “Xiaomi Mi Wifi Repeater Pro” bazı yerlerde “Xiaomi Wifi Pro Router sinyal güçlendirici” olarakta geçmekte. Bu cihazın Xiaomi Wifi Pro Router 2 sürümü bulunmakta. Xiaomi Wifi Pro Router sinyal güçlendirici nasıl kurulur?

Xiaomi Mi Wifi Pro Router sinyal güçlendirici kurulumu

Xiaomi Mi Wifi Pro Router sinyal güçlendirici nasıl kurulur? İlk olarak iPhone telefonda Xiaomi Mi Wifi Pro kurulumunu denedik ve sürekli kurulum hatası aldık. Kurulumda wifi ağına bağlanmada veya bağlandıktan sonra kurulumda sorun oluştu. Çok uğraştık ama sürekli hatalarla karşılaştığımızdan Android cihazda denedik. Denediğimiz telefon Samsung Galaxy J7 Pro oldu. Sorunsuz 4-5 dakikada kurulumu tamamladı. Yani boşuna iOS iPhone telefonla kurulum yapmaya çalışmayınız.

Xiaomi Mi wifi sinyal güçlendirici uygulamasını telefona yükleyin. Bunun için Android telefonlarda Google Play uygulamasından ve iPhone içinde App Store’ a giriniz. Wifi sinyal güçlendirici programın adı “Mi Home” (Xiaomi Co..LTD). Kurulum için öneri Android telefondan yapılması. www.andronova.net

Uygulamayı çalıştırıp aşağıdaki görselleri takip ediniz. Bir sonraki görsellerde de karşılaşacağınız diğer seçenekler ve Xiaomi Mi wifi güçlendirici kurulum sorununda alınan hata mesajları var. Xiaomi Mi Wifi Pro Router nasıl kurulur?

Xiaomi Mi Wifi Pro Router sinyal güçlendirici kurulumu

Xiaomi Wifi Pro Router sinyal güçlendirici nasıl kurulur ve ayarları

 • Bir Mi Home uygulamasını açınız. Lokasyon seçilmesi gerekirse Çin olarak seçeniz. Yani China dokunun. Buradaki amaç başka ülkerlerde çalışmada sorun oluşturmakta.
 • İkinci görselde “Add device” ya da “+” simgesine dokunun. Wifi menzil güçlendiriciyi kullanabilmeniz için Mi Home hesabı açmanız gerekiyor.
 • Üçüncü görselde “Sign up” yazısına dokunun. Eğe bu seçenek çıkmazsa yani telefon numarası istenilen ekran gelirse aşağısında “Password” yazan yere tıkladığınızda ilgili e-posta ile kayıt ekranı açılacak.
 • Dördüncü görseldeki ülke ve diğer seçenekleri doldurunuz. Yeni hesap açmak için “Create mi account” tıklayın.
 • Beşinci görseldeki “Household security” dokunun ve Mi wifi repeater pro dokunun.
 • Altıncı görselde ya sizden wifi şifresi isteyecek ya da direk kuruluma başlayacak.
 • Yedincide “Office” seçilip devam ediniz.
 • Sekizinci görselde eğer wifi kurulumu doğru yaptıysanız “Yeşil tik” ile işlemin tamamlandığı görülecek.

Wifi sinyal güçlendirici kurulumunda sorun çıktıysa aşağıdaki diğer görselleri inceleyiniz.

Xiaomi Mi Wifi Pro Router sinyal güçlendirici kurulumuXiaomi Wifi Pro Router sinyal güçlendirici kurulumu ayarlarıXiaomi Wifi Pro Router 2 kurulumuwifi güçlendirici kurulumu

Xiaomi Wifi Pro Router 2 bağlantı ayarlarıXiaomi Wifi Pro Router 2 ayarlarıXiaomi Wifi bağlantı ayarlarıXiaomi Wifi Pro Router 2 wifi ayarı

Xiaomi Mi Wifi kurulum olmuyor sorunu

 • Aşağıdaki ilk görselde “Enter phone number” yazan yer çıktıysa bu seçenek telefon numarası ekleyip doğrulama kodu alıp hemen altına yazarak hesap açmanızı sağlıyor. 
 • İkinci görsel telefon numarası ile hesap açmak istemeyenler için mail adresi ile hesap açma seçeneği. Buraya “Paswword” seçeneği ile gelebilirsiniz.
 • Üçüncüde cihaz ekleme bölümü açılıyor. “+” Simgesini kullanabilirsiniz.
 • Dörtte wifi erişim sorunu varsa uyarı gelecek. Buradaki sorun cihaz uzakta olması, modemle bağlantı yapılamaması veya wifi menzil güçlendiricinin resetlenmesi gerekiyor. Bağlantıda sorun yaşarsanız cihazın altındaki reset çukuruna 5-6 saniye kadar basılı tutunuz. Işık sönüp yanacak…
 • Beş ile “Error” hatası alındığında “Yellow light blinking” kutucuğu işaretlenip “Next” ile devam ediniz.
 • Kurulum yüzdelik ekranı geldiyse kurulum wifi ayarları yapılıyor anlamına geliyor.
 • Son görselde mavi ışık yanıyorsa kurulum sorunsuz tamamlandı anlamına geliyor.

Xiaomi Mi Wifi kurulum olmuyor sorunuXiaomi Mi kurulumuXiaomi Mi Wifi ayarlarımi wifi repeater pro kurulumumi wifi repeater pro kurulum olmuyormi wifi repeater pro bağlanmıyormi wifi repeater pro nasıl kurulur

Wifi ağ adını değiştirmek, kablosuz wifi şifresini değiştirme ve Mi wifi ayarları için aşağıdaki profil butonuna dokunup “Settings” bölümünden tüm ayarları yapılandırabilirsiniz. 

Xiaomi Mi wifi pro router 2 Türkçe yapmak için dil ayarları yukarıdaki profil butonun bölüme girip en alttaki “English” seçeneğinin yanındaki noktalara tıklayıp “Türkçe” sil seçeneğini seçebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 02:09

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir