Xiaomi Mi5’in Yeni Fotoğrafları Sızdı

media 14224

Çinli teknoloji devi Xiaomi‘nin yeni telefonu Xiaomi Mi5 hakkında ilk sızıntı fotoğraflar ortaya çıktı. Twitter üzerinden sızan fotoğraflarda, telefonun oldukça ince, hatta neredeyse çerçevesiz bir ön ekrana sahip olduğu gözüküyor. LG G2 ile başlayan ince çerçeve akımı sayesinde firmaların rekabet için yan çerçeveleri neredeyse yok denecek seviyeye getirmesi takdire şayan. Ancak Xiaomi, Sharp’ın Aquos Crystal modelinde yaptığı gibi üst çerçeveyi de tamamen kaldırmak yerine daha dengeli bir dağılımı tercih etmiş.

teknik destek

Sızan fotoğraflara bakılınca telefonun kendi kasa inceliğinin ne kadar olacağını tahmin etmek mümkün değil. Ayrıca telefonun ekran boyutunu da tam olarak tahmin etmek olası değil, çünkü ekran görüntüsünün yanında referans olarak karşılaştırılabilecek bir cihaz bulunmuyor. Ancak geçtiğimiz Temmuz ayında tanıtılan Xiaomi Mi4‘ün 5 inç Full HD ekrana sahip olduğu düşünüldüğünde, yeni telefonun 5.2 – 5.5 inç arası ve QHD çözünürlüğünde olması beklenebilir. Tabi Xiaomi’nin henüz Temmuz ayında amiral gemisini tanıttıktan bu kadar kısa süre sonra yeni telefon üzerinde çalışması da kafa karışıklığı yarattı. Ancak aralarında Facebook’un da bulunduğu yatırımcılardan toplam 1.5 milyar dolarlık yeni yatırım alan firma, bu sayede 40 milyar dolar değere ulaşmış oldu. Bu büyüklükte bir firmanın da sürekli yeni modeller geliştirmesi beklenmedik değil. Xiaomi’nin telefonları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Xiaomi Mi5

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın