Xiaomi Redmi 1S Satış Rekoru Kırdı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Çinli ünlü firma Xiaomi, orta sınıf için ürettiği Redmi 1S‘ in Hindistan satışında yeni bir rekor kırdı. İnternet sitesi üzerinden yaptığı flaş satışta 13.9 saniye içinde 60.000 tane telefon satan Xiaomi, tüketicilere rekor için teşekkür etti. Firma daha önce 5 kez daha bu şekilde flaş satışlar yapmıştı ancak bugün yapılan 60.000 ürünlük satış yeni bir rekor olarak tarihe geçti.

teknik destek

Şirket yaptığı açıklamada, 15 Ekimde yeni bir satışın yapılacağını ancak bu satışın flaş satış olmayacağını belirtti. Bugüne kadar 240.000 adet satan Redmi 1s’ in bu kadar çok satmasının sebebi fiyat/performans olarak üst düzey bir telefon olması. 4 tane Cortex A7 çekirdeğine sahip 1.6 gHz Snapdragon 400 işlemci, Adreno 305 GPU, 1 GB RAM, 4.7 inç 1280×720 piksel çözünürlüğünde ekran, 8 MP 1.4 µm lense sahip arka ve 1.6 MP ön kameraya sahip telefonda 32 Gb’a kadar mikro sd kart destekleyen 8 GB hafıza bulunuyor. Android 4.3 ile gelen telefonda 2000 mAh batarya varken, ekranı korumak için Dragontrail cam kullanılmış. Bu özelliklere sahip telefonun Hindistan satış fiyatının 120 € olması ise, bu kadar cazip olmasını açıklamaya yetiyor.

Xiaomi yeni partinin satışları için ön kayıtları açmış durumda. Telefona bu kadar yüksek talep varken ön siparişlerde rekor olması kimseyi şaşırtmayacaktır. Xiaomi’nin; aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 10 ülkeye sene sonuna kadar  resmi olarak giriş yapıp telefon satışlarını aracı olmadan başlatma planları da bulunuyordu. Şu ana kadar resmi bir şey açıklanmasa da, ülkemize gelirse fiyat/performans olarak başarılı ürünleri ile yeni rekorlar kırması mümkün. Siz Xiaomi’nin telefonları hakkında ne düşünüyorsunuz?

redmi 1s

Kaynak: Xiaomi

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!