Xiaomi Rekorlara Doymuyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Birkaç gün önce 2014’ün ilk yarısında 26 milyon akıllı telefon sattığını duyuran mobil dünyasının yükselen değerlerinden Xiaomi, geçtiğimiz yıl duyurduğu MI3 amiral gemisi akıllı telefonda 10 milyon satış rakamına ulaştığını duyurdu. 300 dolarından altında bir fiyatla satışa sunulan MI3’te 5-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran, dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, 13MP arka kamera, 2GB RAM ve 3.050mAh kapasiteli pil öne çıkan özellikler şeklinde sıralanıyor.

teknik destek

Şirket, Android tabanlı MIUI arayüzünü çalıştıran akıllı telefonun 10 milyon satış rakamına ulaşmasını telefonun altın renkli seçeneğini duyurarak kutladı.

Google’ın kıdemli yöneticilerinden Hugo Barra’yı transfer eden ve uluslararası küresel iş başkan yardımcısı olarak atayan Xiaom, 2014 sonunda 60 milyon akıllı telefon satmayı hedefliyor. Önümüzdeki aylarda aralarında Türkiye’nin de yer aldığı on yeni ülkede satış faaliyetlerine başlayacak üreticinin söz konusu rakama ulaşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Xiaomi geçtiğimiz haftalarda duyurduğu Mi Pad tablet bilgisayarı da satışa sundu. Şirket 4 dakika 50.000 tablet satarak bir kez daha önemli bir başarının altına imza attı. 7.9-inç büyüklüğünde 2048 x 1536p çözünürlüklü ekranla donatılan tabletin güç birimini 2.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Tegra K1 platformu oluşturuyor. 2GB RAM, 16/64GB depolama, 128GB’ye kadar hafıza kart desteği, 8MP arka ve 5MP ön kamera, 6.700mAh kapasiteli pil MiPad’de öne çıkan özellikler. 64GB’lik versiyon Çin’de 270 dolara, 16GB’lik seçenek ise 240 dolardan satışa sunuldu.

Xiaomi-Mi3-10-million-chanpagne-gold

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!