Xiaomi’nin Değeri 1.1 Milyar Dolar Artarak 45 Milyar Dolara Yükseldi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Çin’in en hızlı büyüyen ve düşük bütçeli ama üst seviye akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi, büyümesindeki hızı 1.1 milyar dolar daha arttırarak 45 milyar dolar değere ulaştı.

Andronova

Xiaomi’nin kurucu ortaklarından Bin Lin’in facebook’ta yayınladığı mesajda, firmanın All-Stars Investment, DST, GIC, Hopu Fund ve Yunfeng Capital gibi yatırımcılarla büyümeye hızla devam ettiğini söyledi.

Ağustos 2013’te Xiaomi’nin değerinin 10 milyar dolar olduğunu söyleyen Xiaomi’nin yöneticisi Hans Tung son açıklanan rakamlardan oldukça memnun.

Firma’nın satışları arttırmasındaki en büyük etken, Hindistan, Küzey Asya, Brezilya ve Meksika pazarına giriş yapmış olmaları olarak görülüyor. Xiaomi’nin söylediğine göre firma bu zamana kadar 19 milyon adet akıllı telefon satmış ve bunu ikiye katlayarak 40 milyon adet satışa ulaşmayı hedefliyor.

Xiaomi gibi firmaların TÜrkiye’de de satışa başlamasını umuyoruz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.