Xperia Ion için Jelly Bean Güncellemesi Başlarken, Galaxy Beam içinse Final Aşamasında Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android 4.2.2 sürümüne sahip ilk telefonu olan Xperia Z Ultra’yı geçtiğimiz gün duyuran Sony, yılın ilk yarısındaki amiral gemi modelleri olan Xperia Z/ZL için ise Android 4.2.2 güncellemelerini yaymaya başladı. Japon üreticini güncelleme kapsamına aldığı bir diğer cihazlar ise geçtiğimiz yıla ait çözümler. Xperia S için dünya genelinde yaygınlık gösteren Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi halihazırda Xperia ion için de başlamış görünüyor.

teknik destek

6.2.B.0.211 yapım numarasına sahip güncellemenin dağıtımı PC Companion ve OTA (şebeke üzerinden)üzerinden başlarken, güncellemenin ilk olarak Amerikalı kullanıcılara ulaştığı rapor ediliyor. Birkaç hafta içerisinde dünya geneline yayılması beklenen güncelleme kapsamında daha hızlı ve akıcı bir arayüz, kamera ve pil noktasında sağlanan gelişmeler, Sony’nin yeni medya uygulamaları, yenilenen arabirim ve Google Now sayabileceğimiz diğer yenilikler arasında yer almakta.

Xperia Ion için Jelly Bean

Android’in bir diğer temsilcisi Samsung’da amiral gemisi Galaxy S4’ün yanı sıra geçtiğimiz yıla ait bazı modeller için Jelly Bean hazırlıklarına devam ediyor. Sahip olduğu projektör ile farklı bir kullanıcı deneyimi sunan Galaxy Beam için Jelly Bean hazırlıklarına mat ayında başlanmıştı. Söz konusu güncellemenin dağıtımına önümüzdeki ay resmi olarak başlanacağı bildirilirken, Sammobile final aşamasındaki yazılımı ortaya çıkararak, kullanıcıların Odin ile tecrübe etmesine olanak sağlıyor.

Güncelleme ile birlikte TouchWiz Nature arabirimine kavuşan telefonda yeni bildirim ekranı, geliştirilen klavye, Google Now, dalgalı kilit ekran ve yeni widget’ler kullanıcıları bekliyor olacaktır. Güncelleme dosyasını indirebilirsiniz.

kaynak: Xperiablog, sammobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!