Xperia M için Android 4.3 Güncellemesi Çok Yakında

Android 4.3 Jelly Bean güncellemesinin dağıtımını büyük oranda tamamlayan ve geçtiğimiz günlerde Android 4.4 KitKat dağıtımını üst sınıf cihazları için başlatan Sony, çok yakında güncelleme noktasında Xperia M sahiplerini de mutlu edecek. Sony geçtiğimiz günlerde Xperia M2’yi MWC 2014 etkinliğinde duyurmuştu. Android 4.3 ile çalışan cihaz için Android 4.4 güncellemesinin de planlandığı Sony yetkilileri tarafından açıklanmıştı.

teknik destek

Xperia M tarafına göz attığımızda Android 4.4 güncellemesi pek ihtimal dahilinde görünmüyor, ancak Japon üretici kısa süre içerisinde Android 4.3 Jelly Bean güncellemesini serbest bırakacak. Konuya ilişkin ilk açıklama Fransız taşıyıcı SFR tarafından yapıldı. Şirket yaptığı açıklamada Xperia M için Android 4.3 güncellemesi üzerinde çalışmaların sürdüğü bilgisini verdi.

Daha hızlı bir arayüz, multimedya uygulamalarında güncellemeler, Xperia Temalar ve Chrome tarayıcısında yapılacak bazı iyileştirmelerin yer alacağı Android 4.3 güncellemesini Vodafone Avustralya da şu an için test ediyor ve her şeyin yolunda gitmesi neticesinde dağıtım kısa süre içerisinde başlayacak.

Sony’nin Android 4.4 KitKat dağıtım planlamasında Xperia M’ye rastlamadık, bu sebeple daha önce belirttiğimiz gibi Xperia M için Android 4.3 ile resmi güncelleme desteğinin sona ermesi bekleniyor.

kaynak: gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir