Xperia P, Xperia Go ve Xperia E için Jelly Bean Güncellemesi Başladı! Xperia S için Henüz Yok!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony dün açıkladığı bilgi doğrultusunda Xperia P, Xperia Go ve Xperia E için Andorid 4.1.2 Jelly Bean güncellemesinin bu hafta içerisinde dağıtımının gerçekleşeceğini bildirmişti. Xperiablog sitesi ise Xperia Go ve Xperia P için güncellemenin kimi kullanıcılara ulaştığını rapor ederken, Xperia E için de gün içerisinde başlayacağı rapor edildi.

teknik destek

OTA ve Update Service üzerinden dağıtımı gerçekleşen güncelleme kapsamında yazılım numarası 6.2.A.0.400 olan telefonlarda kernel (çekirdek) sürümü ise 3.0.8 kod numarasına kavuşuyor. Android 4.1.2 ile kullanıcılara sunulacak yeniliklere göz attığımızda Project Butter kapsamında daha hızlı ve akıcı bir sistem, Sony’nin yeni medya uygulamaları Walkman, Albüm ve Filmler; pil ömründe artış sağlayan STAMINA modu, Google Now, yeni widget’lar, menüsünde hızlı arama seçeneği, arabirimde daha fazla kişiselleştirme seçeneği ve bir dizi iyileştirmeler göze çarpıyor.

Sony yaptığı açıklamada Xperia S, Xperia acro S ve Xperia SL kullanıcıları için Android 4.1.2 güncellemesinin mayıs sonun itibariyle dağıtımına başlanacağını bildirdi. Özellikle 2012 şubatın resmiyet kazanan Xperia S kullanıcıları açısında sabırsız bir bekleyişin yaşandığını altını çizerek belirtmek gerekir.


kaynak: 1, 2

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!