Xperia S için Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi Onaylandı

Xperia S için Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi Onaylandı
müşteri hizmetleri

MWC 2012 etkinliğinde resmi duyurusu gerçekleşen ve Sony’nin çift çekirdekli ilk telefonu olma özelliğini gösteren Xperia S’in Jelly Bean güncellemesi alacağı ekim ayında açıklanmıştı. Sony yaptığı açıklama ile 2011 yılı Xperia modellerine Android 4.1.2 güncellemesinin sunulmayacağı bildirmiş ve güncellemeden nasiplenecek modeller arasında Xperia S’e de yer vermişti.

Süreç içerisinde telefon için güncellemenin dönem dönem ertelendiği açıklanmış ve kullanıcılar açısından olumsuz durumlar gerçekleşmişti. Geçtiğimiz ayda ise Sony, resmi açıklama ile güncellemenin final versiyonunun hazırlanmak üzere olduğu ve söz konusu yazılımın birkaç hafta içerisinde dağıtımına başlanacağını bildirmişti.

Xperiablog sitesinin haberine göre Xperia S için final versiyonda hazırlandı ve güncellemenin her an dağıtımına başlanacağı aktarılıyor. Kablosuz kimlik doğrulama forumu PTCRB’nin web sitesinde firmware sürümü (6.2.B.0.200) olan yazılımın Xperia S için hazırlanan güncellemenin final versiyonu olduğu görülüyor.

Xperia S’in yanı sıra Xperia SL ve Xperia acro S için de Android 4.1.2 güncellemesinin hazır olduğu ve her iki telefon için de yine güncellemenin her an dağıtımına başlanacağı bildiriyor. OTA ile kullanıcılara sunulacak güncellemenin tüm dünya ile birlikte aynı anda ülkemiz kullanıcılarına da ulaşacağını hatırlatalım.