Xperia SP, Android 4.3’e Kavuşuyor!

Yılın son ayında güncelleme dağıtımı noktasında hareketli günler geçiren Sony, ilk olarak üst sınıf telefonları Xperia Z1 ve Xperia Z Ultra‘yı Android 4.3 ile buluşturmuştu. Japon üretici çok geçmeden Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR ve Xperia Tablet Z için Android 4.3 Jelly Bean’in dağıtımına başladı.

Geçtiğimiz ay resmi site üzerinden yayınlanan Android 4.3 güncellemesi alacak cihazlar listesinde yer almasına rağmen henüz güncellemeden nasiplenmeyen Xperia SP cephesinde kullanıcıları memnun edecek bir gelişme yaşandı. XperiaBlog sitesi birkaç gün içerisinde Xperia SP için 12.1.A.0.253 yapı numarasına sahip Android 4.3 güncellemesinin başlayacağı bilgisini verdi.

Sony ise diğer taraftan test dağıtımına başlamış görünüyor. Macaristanlı bir Xperia SP kullanıcısı Android 4.3 güncellemesinin kendisine ulaştığını forumda belirtirken, iddiasını destekleyen bir görsel de yayınladı.

Xperia SP’nin C5302, C5303 ve C5306 olmak üzere tüm sürümleri için birkaç gün içerisinde başlayacak Android 4.3 güncellemesi, bölge ve taşıyıcıya bağlı olarak farklı zaman dilimlerinde kullanıcılara ulaşacaktır. Güncellemenin tüm Xperia SP kullanıcılarına ulaşması ise birkaç haftayı bulacaktır.

Project Butter kapsamında cihazlarda daha hızlı ve pürüzsüz bir arayüz deneyimi, artırılan grafik performansı, Smart Social Camera uygulaması, Xperia in Busines güvenlik paketi, “Xperia Temalar” ve Sony’nin yerleşik uygulamalarında performans geliştirmeleri güncelleme kapsamında yer alacak yenilikler olacak.

Xperia SP için Android 4.4 güncellemesinin de yayınlanacağını hatırlatalım.

326767_screenshot_2013-12-10-16-45-05

kaynak: xperiablog, forum.xda-developers

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir