Xperia SP için Android 4.3 Güncellemesi Başladı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony’nin Xperia SP için bir süredir test ettiği Android 4.3 Jelly Bean güncellemesinin dağıtımı resmen başladı. Geciktiği noktasında kullanıcılardan tepki almaya başlayan güncelleme ilk olarak Avustralya’da Xperia SP kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Dağıtımın kısa süre içerisinde daha geniş coğrafyalara yayılması bekleniyor.

Andronova

12.1.A.0.266 firmware numarası taşıyan güncelleme OTA ve Sony PC Companion üzerinden kullanıcılara ulaşıyor. Güncelleme neticesinde telefona sunulan yenilikler henüz bilinmese da, Sony’nin daha bir süredir diğer modeller için dağıtımını sürdürdüğü Android 4.3 güncellemesindeki yenilikler bu noktada bize referans olabilir. Bu yeniliklere değinecek olursak; Project Butter kapsamında daha hızlı ve pürüzsüz bir arayüz deneyimi, artırılan grafik performansı, Smart Social Camera uygulaması,  STAMINA Modu ile pil süresinde iyileştirme, Xperia in Busines güvenlik paketi, “Xperia Temalar” ve Sony’nin yerleşik uygulamalarında performans geliştirmeleri.

Xperia SP sonrası Android 4.3 güncellemesinin Xperia T, Xperia TX ve Xperia V için başlayacak. Sony’nin söz konusu modeller için de dağıtımı şubat ayı içerisinde başlatması bekleniyor.

Sony’nin Android 4.4 KitKat dağıtımına ise ne zaman başlayacağı henüz bilinmiyor. Şirket kasım ayı içerisinde Xperia Z, Xperia ZL, Xperia Z1, Xperia Z Ultra ve Xperia Tablet Z’nin Android 4.4 güncellemesine kavuşacağını resmen açıklamış, Xperia ZR ve Xperia SP’nin ise yapılacak testler neticesinde güncelleme alıp almayacağı netlik kazanacak.

Screenshot_2014-02-12-04-46-29-315x559

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.