Xperia Tablet Z, AOSP (Android Açık Kaynak) Projesine Dahil Edildi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geliştiricilere destek olmak amacıyla amiral gemi modellerini Android açık kaynak projesine dahil eden Sony, Xperia Tablet Z’yi de proje kapsamına aldı. Daha önce Xperia S ve Xperia Z açık kaynak projesine dahil edilirken, kısa süre içerisinde Xperia ZL için de saf Android deneyimi yaşatılacak.

Andronova

Sony Github üzerinden projeyi derlemek ve tecrübe etmek için yükleme talimatları mevcut ancak söz konusu yazılım günlük kullanım için henüz yeterli görünmüyor; zira Sony’de kullanıcılara yazılımı yüklememeleri noktasında uyarıda bulunuyor. Projenin başında daha önceki cihazlarda olduğu gibi Sony Mobile’dan Björn Andersson ve Johan Redestig yer alıyor.

Xperia S için geliştirilen proje istenilen seviyeye ulaşmasa da kayda değer başarılar elde edildi. Sony Xperia Z ve Xperia Tablet Z için sürdürülen projede ise hatasız ve stabil bir sürüm elde etmek için çalışmaları daha sıkı sürdürürken, resmi  blog sayfasından projeye destek sunmak için geliştiricilere çağrıda bulundu. Bir hatırlatma yapacak olursak, Android dünyasının önde gelen geliştirici ekiplerinden CyanogenMod, Xperia Tablet Z için Android 4.2.2 sürümünü temel alan CM10.1 yazılımının yayınladığını Google+ üzerinden açıkladı.

AOSP projesi için detaylara aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

16WZOqgFBI8″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: blog.sony.com

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın