Xperia Z için Android 4.2.2 Güncellemesi Sızdırıldı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Ocak ayında düzenlenen CES 2013 etkinliğinde resmi tanıtımı gerçekleşen telefon için Android 4.2.2 güncellemesini kısa süre içerisinde duyuracağını açıklayan Sony, aradan beş aya rağmen henüz Android platformunun en güncel versiyonunu amiral gemisi modeliyle kavuşturmuş değil.

teknik destek

Şu an için hala test aşamasında olduğu bildirilen güncelleme paketi forum.xda-developers geliştiricilerinden DooMLoRD tarafından ortaya çıkarıldı. Yalnız Bootloader kilidi açık telefonlara yüklenilebilen yazımı dilerseniz sizlerde indirerek resmi güncelleme öncesi Xperia Z telefonunuzda tecrübe edebilirsiniz.

Android 4.2.2 ile daha şeffaf bir arayüz benimsediği görülen Sony, telefonun ekranında yer alan dokunmatik tuşların temasını, bunun yanı sıra üst bölümde saat, batarya ve sinyal bölümü ikonlarının bulunduğu bölümü de şeffaf hale getiriyor. Kilit ekrana widget desteği, Daydream, hızlı ayarlar menüsü ve Dual shock PS3 kontrol birimi desteği güncellemenin getirdiği diğer yenilikler arasında yer alıyor.

DooMLoRD tarafından sızdırılan yazılımın oldukça akıcı ve nispeten hata içermeyen bir sürüm olduğu bildiriliyor. Sony’nin resmi  güncellemeye başlamadan önce test aşamasının son seviyede olduğu bildirilirken, Android 4.2.2 güncellemesinin resmi dağıtımına ise bu ay başlanacağı tahmin ediliyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!