Xperia Z için Yeni Bir Güncelleme Dağıtımı Başlarken, Xperia Z1 ise ilk Güncellemesine Kavuştu!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

CES 2013’ün “en iyi ürünü” ödülüne layık gösterilen Xperia Z için Android 4.2.2 güncellemesinin dağıtımına haziran ayı içerisinde başlayan Sony, devam eden süreçte üst sınıf akıllı telefonu için bir dizi hataların ortadan kaldırılması, düzenlemeler ve performans artışı adına güncelleme paketleri yayınlamaya devam etti.

teknik destek

XperiaBlog‘da yer alan habere göre Sony, Çin’de Xperia Z’nin HSPA + versiyonu için Android 4.2.2 işletim sistemine dayanan ve sürüm numarası 10.3.1.A.2.67  olan yeni bir güncelleme yaymaya başladı. OTA (şebeke üzerinden) ve PC Companion aracılığıya dağıtımı gerçekleşen güncellemede; ekran, kamera, pil düzeltmeleri ve performans artışı sağlandığı bildiriliyor. Güncellemenin diğer ülkelere ne zaman ulaşacağı noktasında ise herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Xperia-Z_10.3.1.A.2.67-315x560

Bir diğer güncelleme haberi ise Xperia Z1 cephesinde yaşandı. Sony’nin çiçeği burnunda yeni nesil akıllı telefonu geçtiğimiz haftalarda lanse edildi ve Sony G-Lens’e sahip 20.7MP çözünürlüklü kamera ile donatılan telefon, diğer donanım özellikleriyle de otoritelerden tam not aldı.

Hindistan’dan gelen güncelleme haberine göre Xperia Z1’in uluslararası versiyonu için 14.1.G.1.531 sürüm numarasına sahip bir güncellemenin dağıtımına başlandı. Güncellemenin detayları bilinmiyor, ancak büyük olasılıkla hata/performans güncelleştirmeleri içeriyor. Güncelleme dağıtımının telefonun satışa sunulduğu diğer ülkelerde devam etmesi bekleniyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!