Xperia Z Ultra Google Play Edition ROM’u (Android 4.4.2) Xperia Z1’e Uyarlandı!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Arama motoru devinin amiral gemisi modellerinde stok Android deneyimi yaşatması Galaxy S4 ve HTC One ile yılın ilk yarısında başlamıştı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bir yandan cihaz tanıtımlarını sürdüren Google diğer taraftan ise en güncel Android yazılımını Nexus ve GPe cihazlara ulaştırmaya devam ediyor. Son olarak Xperia Z Ultra ve LG G Pad 8.3’ün Google Play sürümleri için Android 4.4.2 güncellemesi yayınlanırken, özellikle Xperia Z Ultra’da kullanıcılar tarafından rapor edilen yazılımsal birçok soruna çözüm getirildi.

Android 4.4.2‘in Xperia Z Ultra GPe için yayınlanması sonrası geliştiriciler söz konusu telefonda yer alan yazılımı Xperia Z 1’e uyarlamayı başardı. XDA Geliştiriciler Forumu’nun tanınmış üyelerinden DoomLoRD bir süredir bu konu üzerine kafa yoruyordu. Geliştirici ROM’u henüz stabil bir seviyede Xperia Z1‘e uyarlayamadı ancak bu konuda çalışmaların devam edeceği bizzat kendisi tarafından konu içeriğinde yer aldı.

Stok Android deneyimi sunan Xperia Z1’de telefon görüşmeleri , video oynatma ve 3G gibi işlevler çalışırken; kamera ve Wi-Fi gibi önemli işlevler ise henüz çalışmamaktadır.

ROM yükleme konusunda tecrübeliyseniz ve bu konularda yeni maceralara yelken açmak istiyorsanız Xperia Z1 telefonunuza Android 4.4.2’yi yüklemek için ROM dosyasını buradan indirebilirsiniz. Yükleme işlemini gerçekleştirebilmek için Bootloader kilidinin açık olması ve cihazınızda custom Recovery‘nin yüklü olması gerektiğini hatırlatalım.

z1-port

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak