Xperia Z Ultra için Android 4.4.2 KitKat Güncellemesi Dağıtılmaya Başlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony Android 4.4 KitKat güncelleme programına dahil ettiği Xperia Z Ultra için güncelleme dağıtımına resmen başladı. Aralık ayı içerisinde Android 4.3 Jelly Bean yazılımına kavuşan 6.44-inç ekrana sahip dev ekranlı telefon için Sony’nin yayınladığı bir diğer kapsamlı güncelleme 324MB boyutunda ve kullanıcılara FOTA (şebeke üzerinde) sunulmaya başlandı. Halihazırda şu an için sadece Hong Kong’ta C6833 LTE modeli için dağıtıma sunulan güncellemenin önümüzdeki günlerde Avrupa’ya haliyle ülkemiz kullanıcılarına da ulaşması bekleniyor.

teknik destek

Sony’nin Xperia Z Ultra için yayınladığı Android 4.4.2 KitKat güncellemesinde yer verdiği yeniliklerin detayları henüz bilinmiyor, ancak geçtiğimiz günlerde XDA geliştiriciler forumunda telefon için yayınlanan sızıntı ROM’da Xperia Z2’de yer alan yeni nesil Xperia Launcher uygulaması, film oluşturucu ve telesekreter özelliklerinin yer aldığı görülmüştü. Xperia Z2’de yer alan 4K video kaydı, Timeshift Video, eldiven modu, çift dokunarak uyandırma ve akıllı arka plan ışığı özelliklerin ise söz konusu yazılımda yer almadığı görüldü.

Resmi güncellemeden yansıyan yeni kamera arayüzünde de 4K video kaydı yer almazken; güncelleme kapsamında ayrıca durum çubuğundaki simgelerin beyaz renge bürünmesi, verimli RAM kullanımı, daha gelişmiş bir çoklu görev yöneticisi, kablosuz yazıcı desteği ve Hangouts’un yerleşik SM uygulaması olarak kullanılması gibi yenilikler de yer almaktadır.

Sony’nin yakın zamanda güncellemeyi dünyanın birçok ülkesinde FOTA ve Sony PC Compaion üzerinden başlatması bekleniyor.

Xperia-Z-Ultra-14.3.A.0.681-firmware

a

kaynak: gsmarena, xperiablog

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!