Xperia Z Ultra’nın Sadece Wi-Fi Bağlantılı Modeli AnTuTu’da Göründü!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

CES 2014’te uzun süreden beri beklenen Xperia Z1 Compact modelini tüketiciyle buluşturan Sony, 2014 yılında tepe modeli olması beklenen Xperia Z1’in devam modelini ise iddialara göre şubat ayında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde resmiyete kavuşturacak. Sony yeni yılda bunlarla yetinmeyecek ve ilginç bir cihazla tekrar kullanıcıların karşısına çıkacak.

Japon üretici geçtiğimiz yıl haziran ayında 6.44-inç ekrana sahip Xperia Z Ultra modelini duyurmuştu. Xperia Z Ultra büyük ekranlı telefonlar kategorisine dahil edilmiş olsa da, aslında bu kategoride yer alan cihazlara oranla çok daha büyük bir ekrana sahipti. 7-inç ekrana sahip tabletlerle karşılaştırıldığında  Xperia Z Ultra’yı tablet bölümüne koyan önemli bir kullanıcı kesimi vardı.

Sony ise görünüşe bakılırsa Xperia Z Ultra’nın bir telefon olarak kullanılabilirliğinden vazgeçmiş olmalı ki, telefonun sadece Wi-Fi modelini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Kasım ayında FCC onayından geçen Xperia Z Ultra Wi-Fi AnTuTu testinde de ortaya çıkarken, cihazın donanım noktasında 3G ve LTE bağlantılarını barındıran versiyonla aynı özelliklere sahip olduğu anlaşıldı.

Bir tablet vazifesi görecek Xperia Z Ultra Wi-Fi’da (mini tablet olarak değerlendirilebilir) 6.44-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekran yer bulacak. Gücünü Snapdragon 800 işlemcisinden alacak mini tablette ayrıca 2GB RAM ve 16GB depolama, microSD kart desteği, 8MP çözünürlüklü arka kamera, 6.5mm kalınlık, 212 gram ağırlık ve 3.050mAh kapasiteli pil gibi dikkat çekici özellikler yer alacak.

Xperia Z Ultra Wi-Fi modelinin Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi ile satışa sunulması bekleniyor. Tanıtım tarihi henüz açıklanmayan cihaz, sahip olduğu ağırlık ve incelik itibariyle mobil dünyasının en hafif ve ince tabletlerinden biri olacak.

gsmarena_002 (2)

kaynak: blog.gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!