Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR ve Xperia Tablet Z için Android 4.3 Güncellemesi Başladı!

blank

Aralık ayı içerisinde birçok cihaz için Android 4.3 güncellemesinin dağıtımına başlayacağının sözünü veren Sony, amiral gemisi modellerinin (Xperia Z1, Xperia Z Ultra) ardından yılın ilk yarısında tanıtımlarını gerçekleştirdiği 4 cihaz için daha güncellemeyi kullanıcılara ulaştırmaya başladı. Japon üretici resmi site üzerinden Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR ve Xperia Tablet Z için Android 4.3 Jelly Bean dağıtımına başlandığını belirtirken, güncellemenin beraberinde getirdiği yeniliklere de değindi.

teknik destek

Project Butter kapsamında cihazlarda daha hızlı ve pürüzsüz bir arayüz deneyimi sağlanırken, grafik deneyimi de artırılan bir diğer gelişme oldu. Smart Social Camera uygulamasını Xperia Z Ultra’nın ardından 4 cihaza daha sunan Sony, bulut depolama servisiyle entegre olabilen en güncel medya uygulamalarına da (WALKMAN, Albüm ve Video) güncelleme içeriğinde yer veriyor.

Sony’nin mobil kurumsal çözümü ile en son Android güvenlik geliştirmelerini eşleştiren Xperia in Busines güvenlik paketi, “Xperia Temalar” ile kullanıcı arayüzüne özgü temalar ve temel arayüz paketleri, yenilenmiş STAMINA Modu ile pil süresinde iyileştirmeler, Sony’nin “mesajlaşma, My Xperia, Smart Connect, küçük uygulamalar, TrackID ve Sony Select” dahili uygulamalarında performans geliştirmeleri ve Xperia Tablet için “Kısıtlı Profiller” oluşturma Android 4.3 güncellemesi kapsamında sunulan diğer yenilikler oldu.

OTA ve Sony PC Companion ile dağıtımı gerçekleşen güncelleme, ülke ve taşıyıcıya bağlı olarak farklı zaman diliminde size ulaşacaktır. Güncellemenin birkaç hafta içerisinde tüm cihaz sahiplerine ulaşması bekleniyor. Ayalar-Telefon Hakkında- Sistem güncellemesi menüsünden güncelleme kontrolü yaparak Android 4.3′ün size ulaşıp ulaşmadığına bakabilirsiniz.

kaynak: blogs.sonymobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!