Xperia Z, ZL ve Tablet Z için Android 4.4 KitKat Güncellemesi Dağıtıma Sunuldu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Geçtiğimiz ay Xperia Z’nin Android 4.4 yüklü bazı ekran görüntüleri yayınlanmıştı. Resmi güncellemenin ise mayıs ayında dağıtılacağı Sony tarafından açıklanmıştı. Japon üretici söz verdiği gibi geçtiğimiz yıl ocak ayında duyurduğu amiral gemisi akıllı telefon Xperia Z için 10.5.A.0.230 yapı numarasına sahip Android 4.4 güncellemesini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Güncelleme aynı zamanda Xperia ZL ve Xperia Tablet Z için de dağıtımda. Xperia ZR sahipleri ise güncellemeyi bir süre daha beklemek zorunda. Sony ayrıca halihazırda sadece Xperia Tablet Z’nin LTE versiyonu için güncellemeyi başlatmış. Yine aynı şekilde Xperia ZR’de olduğu gibi Xperia Tablet Z Wi-Fi sahipleri de güncellemeyi bir süre bekleyecek.

Güncelleme içeriğinde kullanıcı arayüzünde gelişmeler, optimizasyonlar ve bir dizi iyileştirmeler yer alıyor. Kilit ve ana ekranda PS4’teki gibi animasyon ve canlı duvar kağıtları, yenilenmiş durum çubuğu, yine aynı şekilde yenilenen Akıllı Sosyal  Kamera, gelişmiş Stamina Modu, güncellenen Sony medya uygulamaları, indirebilir arayüz paketleri ve Xperia Temalar Android 4.4 KitKat güncellemesinde yer alan yenilikler olarak sıralanıyor.

Birkaç hafta içerisinde tüm kullanıcılara ulaşacak güncellemenin kontrolünü OTA ya da Sony PC Companion masaüstü uygulaması üzerinden sağlayabilirsiniz. Sony ayrıca Xperia T2 Ultra, Xperia E1 ve Xperia M2 için Android 4.4 güncellemesinin temmuz ayında başlayacağı bilgisini kullanıcılarla paylaştı.

Xperia-Z_KitKat_10.5.A.0.230-315x560

kaynak: xperiablog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir