Xperia Z1, AnTuTu Benchmark Testinde Rekor Kırdı!

Andronova

Xperia Z ile akıllı telefon platformunda önemli bir çıkış yakalayan Sony, son olarak eylül başında Berlin’de IFA fuarında 20.7MP çözünürlüklü kamerası ile dikkat çeken Xperia Z1‘i tüketicilerin beğenisine sunmuştu. Telefon her ne kadar 4K video kaydı gerçekleştirmese de, birçok özel çekim modu sunan Sony G-Lense destekli kamera ile telefon, Android tarafındaki en iddialı modellerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Telefon tasarım hatlarıyla özellikle alt bölümde geniş bir çerçeveye yer verilmesi noktasında eleştiri almaya devam ediyor. Bu noktada LG G2’nin sunduğu eşsiz ince çerçeve göz önüne alındığında eleştirile hiç de haksız görünmüyor.

İşlemci tarafına baktığımızda ise Xperia Z1’de mevcut amiral gemi modellerinin neredeyse tamamında yer alan Qualcomm’un dört çekirdekli ve Krait 400 mimarisi üzerine inşa ettiği Snapdragon 800 işlemcisini görüyoruz. Güçlü işlemci bileşenleri ile e iddialı modellerin başında gelmesi beklenen telefondan ilk test sonuçları geldi ve beklenildiği üzere Xperia Z1 benzer işlemciye sahip rakiplerini de geride bırakıyor.

Sony Xperia akıllı telefonları ile yakından ilgilenen ve özel yazılım geliştirme sürecinde aktif bir rol üstlenen DooMLoRD adlı XDA Geliştiriciler Forumu üyesi, Twitter hesabı üzerinden Xperia Z!in AnTuTu Benchmark sonucunu takipçileri ile paylaştı. Söz konusu görselden anlaşıldığı üzere Xperia Z1, 36.887 puan ile LG G2’nin bir miktar üzerinde yer alıyor.

xperia z1

Xperia Z Ultra ve Snapdragon 800 işlemcili Galaxy S4 ise aynı testten 30 bin civarında skorlara imza atmıştı. 3GB RAM’e sahip Galaxy Note 3’ün ise nasıl bir skor elde edeceği merak uyandırıyor.

Telefonların sentetik testlerde elde ettiği yüksek puanlar etkisini kimi zamanlarda günlük kullanımda göstermiyor. Açıkçası 35 bin ve 30 bin puan arasındaki fark bile günlük kullanımda ayırt edilmeyecek seviyede. Akıllı telefon kullanıcılarının bir bölümü söz konusu testleri dikkate almazken; donanım tutkunları, hız aşırtmayı seven kullanıcılar ise bu tür testleri önemsiyor. Biz yine de ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir telefon almanız gerektiğini bir kez daha hatırlatalım.

ilgili>> XperiaBlog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir