Xperia Z1 Compact (mini) Avrupa’da Ön Siparişe Açıldı, Telefonun Fiyatı Netleşiyor!

Andronova

Sony‘nin aylardır merakla beklenen telefonu Xperia Z1 mini, CES 2014 etkinliğinde Xperia Z1 Compact ismiyle lanse edildi. Telefon sahip olduğu 4.3-inç ekrana rağmen abisi Xperia Z1‘in neredeyse tüm donanım özelliklerini miras alıyor. 5-inç ve daha yukarı seviyede yer alan ekran boyutlarını büyük bulan kullanıcıların, ilk defa piyasada üst sınıf telefonlarla aynı donanıma sahip bir model olan Xperia Z1 Compact’a yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Tabi bu yoğun ilginin gerçekleşmesi içinse fiyatlandırma bir numaralı etken olarak gösteriliyor.

Şubat ayında dünyada yaygın şekilde satışa sunulması beklenen Xperia Z1 Compact için ön sipariş süreci İngiltere’de başladı. Vodafone, EE, T-Mobile ve Orange tarafından sözleşme karşılığı kullanıcılara bazı alternatifler sunarken, ülkenin önde gelen mobil perakende mağazalarından unlocked-mobiles ise telefonu 438.98 sterlin olarak belirledi. Bir diğer İngiliz perakende mağazası Clove 430 sterlinlik fiyattan telefonu ön siparişe sunarken; Amazon Almanya ve Sony Store ise Xperia Z1 Compact için 499€’luk bir fiyat ön gördü.

Ülkemiz para birimine çevirecek olduğumuzda 1.530- 1.570 liralık bir fiyat bandı karşımıza çıkıyor. Ülkemizde uygulanacak bazı vergilerin de dahil edilmesiyle Xperia Z1 Compact’ın Xperia Z ve Xperia Z1 arasında konumlandırılacak bir fiyatla satışa sunulacağını ön görebiliriz.

Telefonun hakkında daha fazla detay için buradaki haberimize göz atabilirsiniz. Xperia Z1 Compact’ın Avrupa fiyatı ve muhtemel Türkiye fiyatı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

z1 mini

kaynak: GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir