Xperia Z1 f (Xperia Z1 mini) Satışa Sunuluyor! Uluslararası Lansman Ne Zaman?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony Xperia Z1 sahip olduğu tasarım ve teknik özellikler itibariyle her ne kadar yılın ikinci yarısına damga uran modeller arasında yer almış olsa da,  Japonya’da resmi tanıtımı yapılan Xperia Z1 f namı diğer Xperia Z1 mini bir anda tüm kamuoyunun dikkatini çekmeyi başardı. Mini anlayışını kökten değiştiren telefon daha küçük ekranına rağmen diğer donanım bileşenlerinde abisi Xperia Z1 ile aynı özelliklere sahip.

teknik destek

Sony Mobile resmi sitesinde de ortaya çıkan ve resmi adı Xperia Z1s olarak listelenen cihazın ocak ayında düzenlenen CES 2014 etkinliğinde uluslararası lansmanının yapılması bekleniyor. Telefonun Japonya versiyonu ise 19 Aralık’ta raflardaki yerini alacak. Kimilerine göre tanımı geciken Xperia Z1s, mini kategorisinde şu an için en dikkat çeken telefon olarak görünüyor. Sony’nin bu noktada izleyeceği fiyat politikası telefonun satışlarını doğrudan etkileyecektir.

Siyah, beyaz, pembe ve sarı renk seçenekleri ile satışa sunulacak telefonun Japonya fiyatı netleştikten itibaren telefonun fiyatı için ortalama tahminler yapabileceğiz. CES 2014’te tanıtılması muhtemel Xperia Z1s’in ülkemize uğraması ise en erken mart ayını bulacaktır.

Son olarak telefonun teknik özelliklerini özetleyecek olursak; 4.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekran, 2.26GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, 2GB RAM, 1/2.3″ sensör boyutunda sahip 20.1MP çözünürlüklü kamera, 2.300mAh kapasiteli batarya, 9.4mm kalınlık, 140 gram ağırlık, IP58 sertifikası ile suya ve toza dayanıklı yapı, 16 GB dahili hafıza ve NFC özelliği.

Xperia-Z1-f-release-date-640x551

kaynak: Xperiablog

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!