Xperia Z1 için Android 4.4 KitKat Güncellemesinin Kasımda Dağıtılması Mümkün Görünmüyor

Google henüz Android 4.4 KitKat sürümünü duyurmazken, Android dünyasındaki kimi cihazlar için Android 4.4 güncellemesine ilişkin takvimin açıklanması şaşkınlıkla karşılandı. Google’ın yeni Android sürümünü ekim sonunda duyurması bekleniyor ve üstelik söz konusu güncelleme kasım ayı içerisinde diğer Nexus cihazlara sunulacak.

Kısa süre önce yayınlanan bir haberde ise Xperia Z1 için Android 4.4 güncellemesinin 7 Kasım’da dağıtılacağına ilişkin detaylara yer verildi. Henüz Android 4.3 güncellemesi almamış bir telefonun Nexus cihazlarla birlikte güncellenecek olması zaten beklenen bir gelişme değil, üstelik Sony’nin de bu yönde herhangi bir açıklaması bulunmuyor.

Japon üreticiyle yakın ilişkiler içerisinde olan Xperiablog sitesi ise bu yönde gelişen haberlere kaynak gösterilen AndroidSAS sitesinin hiçbir dayanak göstermeden Xperia Z1 için Android 4.4 KitKat güncellemesi için 7 Kasım tarihini işaret etmesini saçmalık olarak değerlendirdi.

Xperia cihazlarına ilişkin güncellemeleri ve bu yönde gelişen haberleri anında ileten site, henüz Android 4.3 güncellemesi almamış Xperia Z1’in 2014 yılından önce Android 4.4’e kavuşmasına ihtimal vermiyor.

Sony’nin yanı sıra birçok üretici henüz (HTC One dışında) Android 4.3 güncellemesine başlamadı ve hiçbir Android ortağının 2014 yılından önce Android 4.4 güncellemesini dağıtması beklenmiyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir