Xperia Z1 için Android 4.4 KitKat Şubat Ayında Bekleniyor!

2014’ün ilk çeyreğinde birçok üreticinin Android 4.4 güncellemesini tüketicilerle buluşturması bekleniyor. Üreticiler güncellemeyi ilk aşamada tepe modellerine aktaracak, devam eden süreçte ise orta seviye modellerin güncellemeye kavuşması bekleniyor.

Andronova

Kasım ayında destek sayfasından Android 4.4 KitKat güncellemesini alacak modelleri açıklayan Sony, söz konusu güncellemeyi alması muhtemel bazı modellerin olduğu bilgisini de verdi. Test sürecinin başarılı geçmesi durumunda Xperia T, Xperia TX, Xperia ZR ve Xperia V modelleri için Android 4.4 güncellemesi yıl içerisinde dağıtıma sunulacak.

Android 4.4 güncellemesini alması kesinleşen modeller ise Xperia Z, Xperia ZL, Xperia Tablet Z, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 ve Xperia SP şeklinde sıralandı. Halihazırda Android 4.3 güncellemesini dağıtımını gerçekleştiren Sony, Kaynaklardan gelen haberlere göre çok yakında Android 4.4’ün dağıtımına başlayacak.

Şubat ayı içerisinde başlaması beklenen Android 4.4 güncellemesini ilk alacak telefon Xperia Z1 olacak. Sony’nin geçtiğimiz yılın ikinci yarısında tüketicilerle buluşturduğu Xperia Z1 modeli sahip olduğu donanım özellikleriyle mobil dünyasının en iddialı telefonlarından biri konumunda. Aralık ayı içerisinde Androd 4.3 güncellemesine kavuşan telefon için Android 4.4 güncellemesi daha gelişmiş bir kamera deneyimi sunacak. Bunun yanı sıra kullanıcı arayüzünde değişiklikler, gelişmiş RAM kullanımı, performans artışı ve geliştirilmiş STAMINA modu ile daha uzun süreli pil kullanımı Android 4.4 güncellemesinin kapsamında yer alacak.

Xperia Z1’den sonra güncelleme kademeli olara diğer modeller için dağıtıma sunulacak.

kaynak: androidsas

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.