Xperia Z1 Mini, AnTuTu Benchmark Testinde Abilerine Kafa Tutuyor!

blank

Akıllı telefonlarda mini furyasını her ne kadar Sony başlatmış olsa da, şu ana dek kullanıcıların ilgisini en çok çeken model Galaxy S3 mini oldu diyebiliriz. Telefon, Galaxy S3’ün popüleritesinden yeterince faydalandı ve kayda değer satışlar elde etti. Samsung’un bir sonraki mini modeli Galaxy S4 mini ve HTC’nin One mini modelleri ise hazırlanan raporlara göre kullanıcılardan beklenen ilgiyi görmüyor.

teknik destek

Şu ana dek en dikkat çeken mini telefon Galaxy S3 mini ancak, Sony’nin Xperia Z1 mini  adlı yeni telefonu, boyutları itibariyle mini olabilir, ancak donanım özellikleri ve sunduğu performansla üst seviye akıllı telefonlara kafa tutmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz gün resmiyet kazanan telefon aralık ayı içerisinde ilk olarak Japonya’da satışa sunulacak ve muhtemelen yeni yılla birlikte dünyanın birçok noktasında raflardaki yerini alacak.

Xperia Z1 mini’de en çok merak edilen hususların başında ise telefonun sahip olduğu 2.2GHz’de çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinin HD çözünürlüklü bir ekranda nasıl bir performans sergileyeceğidir. Japon menşeli rbmen.blogspot.ro sitesi ele geçirdiği telefonu ilk olarak AnTuTu Benchmark (CPU, RAM, bellek, 2 ve 3  boyutlu grafik,  SD kart okuma/ yazma kategorilerinde performans ölçümü yapıyor) testine tabi tutuyor ve elde edilen skor beklenildiği gibi çıkıyor. Xperia Z1 mini güçlü işlemcisi ile adeta uçuyor.

Z1mini

Telefon söz konusu testten 34.376 puan elde ederken, aynı testten benzer işlemciye sahip Xperia Z1 ise 30.850 puan almayı başarmıştı. Aradaki fark elbette iki telefonun sahip olduğu ekran çözünürlük farkından kaynaklanıyor. Uygulaman teste alt bölümde yer alan videodan göz atabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!