Xperia Z1 mini Uluslararası Arenada Xperia Z1s Adını Alacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xperia Z1 mini Uluslararası Arenada Xperia Z1s Adını Alacak!

Andronova

Yılın ikinci yarısına damga vuran akıllı telefonların başında gelen Xperia Z1 resmiyet kazanır kazanmaz “mini” modelinin de adı anılmaya başlanmıştı. Söz konusu telefon her ne kadar Xperia Z1 mini isminde olmasa da Xperia Z1 (SO-01F)  adıyla Japon operatör devi NTT DoCoMo için yayınlanmıştı.

Xperia Z1 mini modelinin uluslararası arenada boy gösterip göstermeyeceği belirsizliğini korurken, gün içerisinde Sony Mobile resmi sitesinde beliren ve kısa süre sonra kaldırılan Xperia Z1s, Xperia Z1 mini hakkında bazı bilinmeyenleri açığa çıkardı.

Resmi olarak açıklanmadı ancak Xperia Z1 mini’nin uluslararası arenada Xperia Z1s adını alması bekleniyor. Telefonun teknik özellikleri ise Xperia Z1F’in Japonya’da resmiyet kazanması sebebiyle daha önce kesinlik kazanmıştı.

Galaxy S4 mini, HTC One mini ve diğer tüm minilerin donanım özellikleriyle üst seviye akıllı telefonlara kafa tutan Xperia Z1s 4.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekranla donatılmış. 2.26GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinden güç alan telefonun sistem belleği 2GB RAM’den oluşuyor. 1/2.3″ sensör boyutunda sahip 20.1MP çözünürlüklü kamera, 2.300mAh kapasiteli batarya, 9.4mm kalınlık, 140 gram ağırlık, IP58 sertifikası ile suya ve toza dayanıklı yapı, 16 GB dahili hafıza ve NFC özelliği Xperia Z1s’in öne çıkan diğer özellikleri şeklinde sıralanıyor.

Resmi sitede kısa süreliğine beliren Xperia Z1s’in birkaç gün içerisinde resmiyet kazanması bekleniyor.

Xperia Z1 mini Uluslararası Arenada

Sony-Xperia-Z1s-640x350

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın