Xperia Z1 ve Xperia Z Ultra’nın Ekranları Karşılaştırıldı!

kategorisine biraz daha yaklaştıran Xperia Z Ultra, sahip olduğu donanım özelliklerinin yanında TRILUMINOS ekran teknolojisiyle donatılan ekranı ile fark yaratıyor.

Andronova

Söz konusu teknolojinin yer verildiği ilk Sony telefonu olan Xperia Z Ultra, görüntüleme anlamında Japon üreticiyi rakipleri ile aynı seviye çıkarmış oldu (Hatta kimilerine göre en iyi ekran). Zira Xperia Z’de yer alan TFT LCD ekran birçok kesim tarafından eleştirilmişti.

20.7MP çözünürlüklü ve Sony G-Lens ile donatılan bir kameraya sahip Xperia Z1‘de tıpkı Xperia Z Ultra’da olduğu gibi TRILUMINOS ekran teknolojisine sahip. Xperia Z1 ekran konusunda Xperia Z ve Xperia ZL modellerine göre daha parlak renkler , güneş altında okunabilirlik ve netlik anlamında daha iyi bir performans ortaya koyuyor ancak ne var ki, görüş açısı sorunu Xperia Z1’de devam ediyor.

Alt bölümde yer alan birçok görselde Xperia Z Ultra ve Xperia Z1 ekranlarının birçok açıdan karşılaştırılması yapılmış.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.