Sony, Xperia Z1 ve Xperia Z Ultra için mini Bir Güncelleme Yayınladı!

Andronova
1 Minimum Okuma

Xperia SP’nin yanı sıra 2012 yılı IFA Fuarı’nda tanıtımlarını gerçekleştirdiği Xperia modelleri içinse Android 4.3 güncellemesini önümüzdeki günlerde başlatması bekleniyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Şubat ayı içerisinde Android 4.3 güncellemesinin dağıtımını büyük ölçüde tamamlamak isteyen Sony, hemen akabinde ise Android 4.4.2 KitKat’i kullanıcılarla buluşturma çalışmalarına başlayacak. Ancak Sony bunun öncesinde Android 4.3 sonrası iyileştirme güncellemeleri yayınlanmaya başladı.

Resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada Xperia Z1 ve Xperia Z Ultra modelleri için Android 4.3’e dayanan mini bir güncellemenin başladığı ifade edildi. Yapılan açıklamada telefonlara beyaz dengesi ayarı ile ekran iyileştirmelerinin getirildiği ifade ediliyor.  Buna ek olarak Bluetooth ile müzik akışı, e-posta ve Wi-Fi için de geliştirmeler mevcut.  Sony PC Companion ve OTA (şebeke) üzerinden dağıtımı gerçekleşen güncellemenin kısa süre içerisinde tüm telefon sahiplerine ulaşması bekleniyor.

Sony tarafından Android 4.4 güncellemesine ilişkin şu an herhangi bir açıklama yapılmış değil. Androidsas kaynakları geçtiğimiz günlerde güncellemenin şubat ayı içerisinde başlayacağına dair bilgiler vermiş olsa da; MWC 2014’te Xperia Z1’in devam modelinin bekleniyor olması söz konusu güncellemeyi mart dönemine itebilir.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir