Xperia Z1, Xperia Z Ultra ve Xperia Z1 Compact için Android 4.4 KitKat Güncellemesi Başladı

daha önce kamuoyu ile paylaştığı güncelleme takvimine sadık kalarak Xperia Z1, Xperia Z Ultra ve Xperia Z1 Compact için Android 4.4.2 KitKat güncellemesini dünya genelinde başlattı. Sony’den yapılan açıklamaya göre dağıtım bölgelere göre farklılık gösterebilir, bu sebeple güncellemenin size ulaşması iki haftalık bir zamanı bulabilir.

Andronova

Japon üretici Android 4.4.2 güncellemesiyle Google’ın KitKat yazılımına yer verdiği tüm yenilikleri yeni nesil akıllı telefonlarına dahil etti. Sony ayrıca cihazlarda yer verdiği kendi arayüz başlatıcı uygulaması ve yerleşik uygulamalarının büyük bölümünde de iyileştirme ve yenilikler sağladı.

Daha sezgisel ve özelleştirilebilir durum çubuğu ve hızlı ayalar, kilit ve ana ekranda Sony PlayStation 4’e benzer animasyon ve canlı duvar kağıdı, Sony’nin cihazlarda yer verdiği yerleşik uygulamaların (Mesajlaşma, MyXperia, Smart Connect, Small apps, TrackID, TrackID TV, Sony Select ve Smart Social Camera) son sürüme yükseltilmesi, WALKMAN, Album ve Movies medya uygulamalarında güncellemeler, daha hızlı ve geliştirilen arayüz, daha hızlı dosya indirme ve 280’e varan arayüz içeriğinde değişim sağlayan Xperia Temalar güncelleme kapsamında yer alan diğer yenilikler oldu.

OTA ve Sony PC Companion üzererinden dağıtımı sağlanan güncellemeyi Ayarlar>Telefon Hakkında>Yazılım Güncelleme kısmından kontrol edebilirsiniz.

Sony ayrıca yakın zamanda tanıtılan Xperia T2 Ultra, Xperia E1 ve Xperia M2 için de Android 4.4.2 güncellemesini doğruladı. Dağıtımın ne zaman yapılacağına ilişkin ise açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz yıl tanıtılan modeller arasında yer alan Xperia Z, Xperia ZL, Xperia Tablet Z ve Xperia ZR ise mayıs ayı içerisinde Android 4.4.2 KitKat güncellemesine kavuşacak.

Alt bölümde yer alan videoda Android 4.4.2 yüklü Xperia Z1 Compact’a göz atabilirsiniz.

q6Yerp9OzlQ” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.