Xperia Z1, Xperia Z Ultra ve Xperia Z1 Compact için Android 4.4 KitKat Güncellemesi Nisan Ayında!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android 4.3 Jelly Bean güncellemesinin dağıtımını birçok cihaz için dünya genelinde büyük ölçüde tamamlayan Sony’de gözler şimdi de Android 4.4.2 KitKat güncellemesine çevrildi. Bir süre önce Polonyalı taşıyıcı PLAY yayınlandığı güncelleme haritasında Xperia Z için Android 4.4 güncellemesinin mart ayı içerisinde başlayacağını duyurmuştu. Bu haber açıkça iyimser görünüyordu zira henüz Xperia Z1 ve Xperia Z Ultra için güncelleme dağıtımı başlamadı.

teknik destek

Sony’nin üst sınıf akıllı telefonları Xperia Z1, Xperia Z Ultra ve Xperia Z1 Compact modellerine ilişkin yeni bir güncelleme programı bu defa Fransız taşıyıcı SFR tarafından yayınladı. Fransız mobil operatöre göre söz konusu üç telefon için Android 4.4.2 KitKat güncellemesi nisan ayı içerisinde başlayacak.

Japon üretici geçtiğimiz günlerde Mobil Dünya Kongresi kapsamında yeni nesil amiral gemisi Xperia Z2’yi Android 4.4.2 ve daha gelişmiş bir Xperia kullanıcı arayüzüyle duyurdu. Yeni Android sürümü ve yeni kullanıcı arayüzünü ilk defa Xperia Z2’de sunan Sony’nin diğer telefonlara güncellemeyi önümüzdeki haftalarda dağıtacak olması ihtimal dahilinde ve bu sebeple Fransız taşıyıcının sunduğu takvim mantıklı görünüyor.

Samsung HTC ve LG bildiğiniz üzere Android 4.4.2 KitKat güncellemesinin dağıtımını üst seviye telefonları için başlattı. Sony ise saydığımız üç üreticiyi güncelleme noktasında yayınlanan programa göre biraz daha geriden takip edecek. Güncellemeye ilişkin Sony cephesinden resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın