Xperia Z1’de Yer Alan MotionShot Kamera Uygulaması Android 4.0 ve Üzeri Tüm Cihazlara Uyarlandı [APK Dosyası]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Android işletim sisteminin açık kaynak kodlu yapısı sayesinde farklı bir telefonda yer alan yazılım özellik ya da uygulama geliştiriciler tarafından bir başka Android cihaza uyarlanabiliyor. Güncel bir modelde yer alan yeni özelliklerin kısa süre içerisinde bir önceki nesil modele uyarlandığına defalarca şahit olduk. Bir süre önce Galaxy Note 3‘te yer verilen S-Pen özelliklerinin büyük bölümü Galaxy Note 2‘ye uyarlanmıştı.

Geliştiriciler son olarak Sony’nin yeni nesil amiral gemisi Xperia Z1‘de yer verdiği MotionShot (hareketli çekim) kamera uygulamasıAndroid 4.0 ve üzeri tüm cihazlarda çalışmasını sağladı. XDA Geliştiriciler Forumu üyelerinden xperiaz2, uygulamayı APK dosyası şekline getirerek oldukça basit bir yükleme yöntemi sunuyor.

Diğer Android cihazlara uyarlanan uygulamanın sorunsuz çalıştığı birçok kullanıcı tarafından bildiriliyor. Uygulama sadece 2.19MB dosya boyutuna sahip ancak telefonda çalışabilmesi için en az 500MB’lık boş alana ihtiyaç duyuyor.

Uygulama adından da anlaşıldığı üzere kısa videolar çekiyor ve bu videoları bir fotoğrafa dönüştürebiliyor. Hareket halindeki nesneleri, oyun oynayan çocukları ya da spor yapan birisini çekerek ortaya harika kareler çıkarabilirsiniz.

Android cihazınızda test edebilirsiniz. Daha sağlıklı çekimler için uygulamayı indirdikten sonra bazı ayarlarda düzenlemeler yapabilirsiniz. Yükleme işlemi için Ayarlar-Güvenlik-Bilinmeyen Kaynaklar bölümünü aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Not: Uygulamayı indirmede herhangi bir sorunla karşılaşırsanız kaynak linke göz atabilirsiniz.

Screenshot_2013-12-17-12-01-40

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir