Xperia Z1s (mini) Abisiyle Yan Yana Görüntülendi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Android ekosisteminde son dönemin en yaygın modalarından biri de mini versiyonlardır.  Mini anlayışı ilk olarak Sony Ericsson tarafından başlatılmış olsa da, Galaxy S III mini ile yaygın bir hale geldi.  Mini anlayışının bir akım halini almasında Samsung’un sunmuş olduğu modellerin büyük katkısı var,  ancak Sony ağustos sonunda lanse ettiği Xperia Z1‘in mini modeli ile mini anlayışını farklı bir noktaya getirdi.

Daha önceki mini modellerde hem ekran hem de donanım tarafında kısıtlamalara gidilirken; Sony, Xperia Z1 mini’de (uluslararası adı Xperia Z1s) abisinin sunmuş olduğu tüm donanım detaylarına yer veriyor.

Bir süre önce Sony Mobile resmi web sitesinde de beliren Xperia Z1s bu defa abisi Xperia Z1 ile yan yana görüntülendi. Kasım sonunda resmi tanıtımının gerçekleşmesi beklenen telefonun yılsonuna kadar birçok ülkede satışa sunulacağı rapor ediliyor. Kompakt tasarımı ve sahip olduğu donanım özellileriyle büyük ekranlı telefon kullanmak istemeyen kullanıcılar için oldukça iyi bir alternatif sunan Xperia Z1s tasarım anlamında Xperia Z1’in mirasını aynen alıyor.

Son gelen iddialara göre Sony, Xperia Z1s’de TFT LCD ekran yerine IPS panele yer verecek. TFT ekran üzerine önemli gelişmeler içermesi beklenen IPS ekranın, Xperia Z1’de eleştiri bazı noktaları çözmesi bekleniyor.

Xperia-Z1s-sized-up-against-Xperia-Z1-640x426

Sahip olduğu donanım özellikleriyle üst seviye akıllı telefonlara kafa tutan Xperia Z1s 4.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekranla donatılacak. 2.26GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinden güç alan telefonun sistem belleği 2GB RAM’den oluşuyor. 1/2.3″ sensör boyutunda sahip 20.1MP çözünürlüklü kamera, 2.300mAh kapasiteli batarya, 9.4mm kalınlık, 140 gram ağırlık, IP58 sertifikası ile suya ve toza dayanıklı yapı, 16 GB dahili hafıza ve NFC özelliği Xperia Z1s’in öne çıkan diğer özellikleri şeklinde sıralanıyor.

kaynak: XperiaBlog, GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir