Xperia A2 (Z2 Compact) Cephesinde Yeni Gelişmeler Yaşanıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android ekosisteminde mini cihaz furyasını birkaç yıl önce hayata geçiren, yakın zamanda ise Compact modeliyle benzer kategoride en iyi akıllı telefonu kullanıcılarla buluşturan Sony, beklendiği gibi yeni nesil amiral gemisi Xperia Z2’nin de kompakt modeli üzerinde çalışıyor. İlk olarak Japon operatör devi NTT DoCoMo tarafından Japonya’da satışa sunulacak akıllı telefon için Sony geçtiğimiz yılın aksine bu defa farklı bir isimlendirme kullanıyor.

teknik destek

Xperia Z1 Compact modeli Xperia Z1f ismiyle Japonya’da piyasaya sunulmuştu, ikinci nesil kompakt akıllı telefon ise sızdırılan kullanım kılavuzundan anlaşıldığı kadarıyla Xperia A2 olarak isimlendirilecek. Xperia A2’nin ortaya çıkan yeni broşürü kompakt akıllı telefonun abisi Xperia Z2’den daha düşük özelliklere sahip olacağını gösteriyor.

Xperia Z2’de 4K video kaydı desteği sunan Sony, kompakt modelini ise bu destekten esirgeyecek. Bu da Xperia A2’de daha düşük bir işlemci olacağını gösteriyor. Sony’nin söz konusu telefonda bir kez daha Snapdragon 800 işlemcisine yer vermesi bekleniyor.

Siyah, beyaz, mor ve turuncu renklerde satışa sunulan Xperia A2’nin tahmin edilen diğer özelliklerinden söz edecek olursak; mini telefonda ekran boyutu 4.3-inç, ekran çözünürlük seviyesinin ise bir kez daha HD çözünürlükte tutulacak. İşlemci tarafından dört çekirdekli Snapdragon 800, bellek tarafında ise 2 GB RAM, 16 GB hafıza ve microSD kart desteğinin olması bekleniyor. Bu ay içerisinde piyasada olması beklenen Xperia A2’de ayrıca 20,7 MP kamera, 2,2 MP ön kamera, suya karşı dayanıklı yapı, NFC çipi ve en az 2300mAh kapasiteli pil yer alacak.

Xperia-A2-640x360

kaynak: xperiablog

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!