Xperia Z2 – Galaxy Note 3 Ekran Karşılaştırması

Xperia Z2 – Galaxy Note 3 Ekran Karşılaştırması

Andronova

Sony’nin Dünya Mobil Kongresi kapsamında duyurduğu Xperia Z2 neredeyse her yönüyle kullanıcılardan tam not alan bir telefon. 5.2-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekran, dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemci, 3GB RAM, stereo hoparlörler, su geçirmezlik, 16GB depolama, 64GB’ye kadar microSD kart desteği, 4K video kaydı gerçekleştiren 20.7MP çözünürlüklü arka kamera ve 3.200mAh kapasiteli pil Xperia Z2’de öne çıkan özellikler.

Telefon, Xperia Z1’e göre neredeyse her noktada daha üstün özellikler sergiliyor. Xperia Z2’nin özellikle ekran konusunda sergiledikleri ise Xperia Z ve Xperia Z1 ile kıyaslandığında dünyanın önde gelen panel üreticilerinden Sony’nin ekran konusunda bir yıl içerisinde çok önemli bir mesafeyi aştığını gösteriyor.

Xperia Z2’de yer verilen 5.2-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü Live Colour LED ve Triluminos teknolojilerini bünyesinde barındıran IPS LCD ekran, Samsung’un geçtiğimiz yıl ağustos sonunda lanse ettiği 5.7-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekrana sahip Galaxy Note 3’ün iddialı ekranıyla karşılaştırıldı.

Alt bölümde yer alan videoda her iki cihazın parlaklıkları %100 seviyesine getiriliyor ve farklı izleme açılardan telefonların yansıttıkları renk doğruluğu karşılaştırılıyor. Sonucu eminiz ki videoyu izlediğinizde siz karar vereceksiniz, ancak şunu belirtmekte yarar var; PC dünyasından çekilip mobil alana daha fazla odaklanmayı seçen Sony’nin her geçen gün birçok özellikte zirveyi hedeflediğini görebiliyoruz.

Xperia Z2 – Galaxy Note 3 Ekran Karşılaştırması

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.