Xperia Z2 Gelen Aramalarda Stereo Hoparlörü Kullanmıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony Xperia Z2 henüz yaygın şekilde satışa sunulmadı ancak telefon gündemden düşmek bilmiyor. Halihazırda en güçlü donanıma sahip akıllı telefonların başında gelen Xperia Z2 daha ince bir kasa ve çerçeve ile tasarım noktasında Xperia Z1‘in karşılaştığı eleştirilere son vermişti. Teknik özellikler itibariyle birçok kesimi tatmin eden bir telefon ortaya koyan Sony ne yazık ki bu başarısını pazarlama sürecinde göstermedi.

Andronova

Xperia Z2 ile aynı dönemde tanıtılan Galaxy S5 dünya genelinde 125 ülkede raflardaki yerini aldı. Xperia Z2’den tam bir ay sonra tanıtılan HTC One M8 ise resmiyet kazandıktan saatler sonra satışa sunuldu.

Xperia Z2 cephesinde ise tedarik sorunları, 4K video çekim esnasında kameranın kapanması ve işlemcinin aşırı ısınması gibi keyifleri kaçıra bazı gelişmeler yaşanıyor. Sony söz konusu sorunları çözüme kavuşturmuş olacak ki, telefonu Avrupa’da bir kez daha ön siparişe açtı.

Gelelim Xperia Z2’de kullanıcıları hayal kırıklığına uğratan bir başka gelişmeye. Sony yeni nesil amiral gemisinde tıpkı HTC One’da olduğu gibi stereo hoparlörlere yer verdi.  Xperia Z2’de yer alan S Force Front Surround Sound adı verilen yeni özellik ile çoklu ortam uygulamaları için  üst seviye ses deneyimi sağlamayı hedefleyen Sony gelin görün ki sesli aramalarda stereo hoparlörlerden sadece birini devreye sokuyor.

Sesli aramalarda telefonu duyabilmek için telefon zil sesinin mümkün olduğu kadar yüksek olmasını isteyen ve bu sebeple stereo hoparlörlü bir telefon satın almak isteyenler için Xperia Z2 bu noktada eleştiri alacaktır, ancak dileriz Sony bu durumu yeni bir yazılım güncellemesiyle düzeltir.

kaynak: xperiablog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.