Xperia Z2 İçin Android 4.4.4 Sürümü Yayınlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xperia Z2 İçin Android 4.4.4 Sürümü

Andronova

Geçtiğimiz Şubat ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresinde duyurusu yapılan Xperia Z2, Android 4.4.2 sürümü üzerinde çalışıyordu. Ara güncellemeler alan ve bir çok medya uygulaması sık sık güncellenen cihaz, Xperia Z, Z1, Z Ultra ve Z1 Compact gibi modeller Android 4.4.4 sürümünü aylar öncesinde almasına rağmen 4.4.2 sürümünde kalmıştı. Nihayet Sony, Xperia Z2 için Android 4.4.4 sürümünü dağıtmaya başladı.

Birçok firmanın aksine yeni amiral gemisindeki yazılımsal özellikleri bir önceki modele aktarmaktan kaçınmayan üretici, Xperia Z3’ün yazılım tarafındaki marifetlerini Xperia Z2’ye taşıyor. Bunların başında hiç şüphesiz PlayStation 4 Remote Play özelliği geliyor. PlayStation 4 oyunlarını telefona yansıtarak oynamaya imkan tanıyan yazılımdan artık Xperia Z2 ve Z2 Tablet kullanıcıları da yararlanabilecek. Güncelleme ile beraber Hi-Res Audio ses desteğine kavuşan Xperia Z2, PCM ve DSD formatlarını oynatabilirken düşük kaliteli müzik dosyalarını da  DSEE HX özelliği sayesinde yüksek kalitede dinletebilecek.

Xperia Z2 İçin Android 4.4.4 Sürümü

Geliştirilmiş hızlı ayarlar menüsünün yanı sıra, Ultra Stamina Mod ve Sony aksesuarları tarafından desteklenen bluetooth ile kilit açma fonksiyonuna kavuşan telefon, akıllı ekran döndürme özelliğine de sahip oluyor. Android 4.4.4 ile beraber video ekran kaydı da alabilen cihaz, kamera tarafında çoklu kamera, face-in, sesli fotoğraf, AR-Fun özelliklerine kavuşuyor. Menü ikonlarının da büyütüldüğü güncelleme ile beraber Xperia Z2 ailesi daha performanslı ve stabil çalışan cihazlara dönüşüyor. Güncellemeyi Sony PC Companion yazılımı ile bilgisayar üzerinden veya telefonunuzda yüklü Update Center uygulamasını kullanarak yükleyebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.