Xperia Z2, Z3 ve Z3 Compact İçin Lollipop Güncellemesi Başladı!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Üreticiler birer birer akıllı telefon ve tablet modelleri için Android 5.0 Lollipop güncellemesini yayınlamaya devam ediyor. Kullanıcılar bir taraftan Android 5.0 güncellemesini beklerken, diğer taraftan bugün Google, Nexus cihazları için Android 5.1 fabrika imajlarını yayınladı bile.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Durum böyleyken Sony’nin Xperia Z2, Z3 ve Z3 Compact modelleri için Android 5.0 Lollipop güncellemesini yayınlamaya başladı. Şimdilik Hindistan’da başlayan güncelleme’nin kısa süre içerisinde Avrupa ve Ülkemize de gelmesi bekleniyor.

Sony tarafından yapılan açıklamada, Z serisi hariç diğer modellerin Lollipop güncellemesini almayacağı bilgisi paylaşılmıştı. Sony, zaten ürün yelpazesini küçültüp sadece üst ve orta segment cihazlara odaklanacağını duyurmuştu. Bu sebeple diğer modeller için güncelleme beklememek lazım. Ancak, Z serisi haricindeki milyonlaca Sony Andorid cihazı alan kullanıcılar için Cyanogen gibi özel ROM’ların olduğunu hatırlatmakta fayda var. Üreticilerin yapamadığını, birkaç yazılımcı yapabiliyor maalesef.

xperia-z2-z3-lollipop-resim-1

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir