Xperia Z2’de Kullanılacak Metal Çerçeve Görüntülendi, Tasarım Şekilleniyor!

Andronova

2013’e Xperia Z ile iddialı bir giriş yapan ve bu iddiasını yılın ikinci yarısında Xperia Z Ultra ve Xperia Z1 ile daha da güçlendiren Sony’den yaklaşan CES etkinliğinde yine bir üst düzey akıllı telefon tanıtımı bekleniyor. Nexus 5’in de tanıtılmasıyla beraber yılık geri kalanında artık üst seviye bir akıllı telefonun tanıtılması beklenmiyor.

Bu süreçten itibaren mobil dünyası ocak ve şubat ayında tanıtılacak yeni nesil akıllı telefonların sergileyecekleri özellikler üzerine şekillenecek. Söz konusu telefonlardan birinin de Xperia Z2 olması bekleniyor. Xperia Z1 ile donanım tarafında üst sınırı belirleyen Sony’nin Xperia Z2’de donanım özelliklerini daha iler seviyeye taşıması bekleniyor.

Suya karşı dayanıklı bir yapı sergileyen Xperia Z1’de çerçevelerinin standartların bir hayli üzerinde telefonun en fazla eleştirilen detayı olmuştu. Xperia Z2’de bu yönde gelişmeler yaşanır mı bilinmez ancak, elde edilen bazı görüntüler Xperia Z2’nin Xperia Z1 mirasını alacağını gösteriyor.

Xperia Z2’ye ait olduğu iddia edilen metal çerçeve telefonun hem metal hem de cam malzemeden oluşacağını gösteriyor. Metal çerçevede kulaklık dışındaki diğer girişlerin yine plastik kapaklarla kapatılacağı görülüyor. Bu detay da telefonun suya karşı dayanıklı bir yapı sergileyeceğini gösteriyor. Yine alt bölümde fiziksel deklanşör butonu dikkatimizi çeken bir diğer detay oldu.

sony-mystery-like-xperia-z1-5

Xperia Z2’nin 5 ya da 5.2-inç boyutunda WQHD çözünürlüklü ekrana sahip olması bekleniyor. Qulacomm cephesinden yeni nesil bir işlemci, 3GB RAM, Xperia Z1’göre daha gelişmiş bir kamera (4k video kaydı) ve daha yüksek kapasiteli bir pilin yer alması beklenen Xperia Z2’nin CES 2014 etkinliğine tanıtılması bekleniyor. Aynı etkinlikte Xperia Z1 mini modelinin uluslararası modelini lansmanı da bekleniyor.

1

2

3

kaynak: androidheadlines

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir