Xperia Z3 için Metal Çerçeve ve Full HD Ekran iddiası!

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Mobil üreticilerin son dönemde teknik özellikler kadar telefonda yer alan tasarım ve kullanılan malzemeye de bir hayli ehemmiyet verdiğini görüyoruz. Son dönemde ise metal kasa kullanımı hem kullanıcıların hem de üreticilerin gündeminden bir türlü düşmüyor. Uzak doğudan gelen yeni haberler yılın ikinci yarısında Sony’nin de akıllı telefonlarda metal kullanımına başlayacağını gösteriyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sızdırılan iki görselde yer alan metal çerçevenin Sony’nin eylül başında Almanya Berlin’de düzenlenecek IFA Fuarı’nda tanıtmayı planladığı Xperia Z3’e ait olduğu iddia ediliyor. Aynı zamanda ince bir tasarım sunacak akıllı telefonda Nokia 8800’da olduğu gibi paslanmaz çelik görünümü veren PVD kaplama kullanılacak. PVD, geleneksel boya ya da galvanoplasti kaplamaya nazaran bazı avantajlar içerir. PVD aşınmaya, darbelere  ve çizilmelere karşı üstün bir direnç sağlar. Çevre dostu bir materyal olan PVD avantajlarının yanında daha zorlu üretim sürecinden geçmektedir.

Görüntüleri sızdıran Çinli kaynak ayrıca Sony’nin Xperia Z3’te 1080p çözünürlüklü  ekran kullanacağını iddia etti. LG G3’te Quad HD ekran kullanılacağı resmen açıklandı. Bunun yanı sıra isimleri zikredilen Galaxy S5 Prime ve One M8 Prime modellerinde Quad HD ekran kullanımına kesin gözüyle bakılıyor. Xperia Z3 ise saydığımız tüm bu telefonların doğrudan rakibi olacak dolayısıyla Sony’nin ekran çözünürlüğü konusunda geri kalmak istemeyeceğini söyleyebiliriz.

Sony yetkilileri geçtiğimiz aylarda yaptıkları bir açıklamada amiral gemisi ürün döngüsünü 6 aya çektikleri ve bu sebeple yılda kullanıcıların karşısına üst sınıf olarak nitelendirilen iki telefon çıkaracaklarını açıklamıştı. Bu değerlendirme göz önüne alındığında eylül başında Xperia Z3’ün tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Xperia Z2’nin birçok ülkede henüz piyasaya sunulması ve hemen birkaç ay sonra Xperia Z3’ün tanıtılacak olması kullanıcılar üzerinde nasıl bir etki bırakır bilinmez, ama 2.400 lira para verip alacağınız Xperia Z2’nin 3-4 ay sonra ikinci plana atılması elbette kullanıcılar tarafından yadırganacaktır.

Xperia Z3’te metal çerçeve ve PVD kaplamanın yanı sıra Full HD çözünürlüklü ekran (?), 2.7GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 805, 500MHz saat hızında çalışan Adreno 420 GPU, 3GB RAM ve 20.7MP çözünürlüklü arka kameranın yer alması bekleniyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: gforgames

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir