Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact Göründü!

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Qualcomm’un Snapdragon 800’e hiç bir değişiklik yapılmadan sadece CPU ve GPU saat hızlarının arttırılmasıyla ürettiği adını da ilginç bir şekilde Snapdragon 801 koyduğu bu işlemciyi sanki yeni bir işlemciymiş gibi piyasaya sunmasıyla birlikte üreticiler de “en hızlısı benim telefonum” imajıyla yeni modellerini normalden çok daha önce piyasaya sundular.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Geçtiğimiz yıl Qualcomm yeni nesil Snapdragon 805 yongasını Mayıs ayında piyasaya sunacağını belirtmişti ama üreticilerin Snapdragon 801AC versiyonuna gösterdikleri büyük ilgiden dolayı firma “bu telefonları alan kullanıcıların aptal yerine düşmesini engellemek” adına yeni işlemcilerini piyasaya sunmamıştı. Bu noktada Qualcomm yeni nesil işlemcilerini ertelemek zorunda kalmıştı; çünkü hiçbir üretici daha 3 ay evvel 2200 TL verip telefon alan birisine “senin telefonun artık eskidi” yi anlatamazdı.

Sony ise bu noktada çok daha ilginç bir yöntem benimsiyor. 2013’ün Şubat ayında piyasaya sunduğu Xperia Z’den hemen sonra TFT ekrandan dolayı yeni bir telefon üretmek durumunda kalmıştı. 6 ay sonra Xperia Z1 ve yine Şubat ayında (yani bir yıllık döngüde) yapılan Dünya Mobil Kongresinde Xperia Z2’yi tanıtmıştı.

Qualcomm’un Snapdragon 805 yonga setlerini üreticilere dağıttı ve üreticilerde el altından yeni telefonlarını yapmaya başladılar. LG yeni bir G3 üzerinde çalışırken, Samsung ve HTC’de Galaxy S5 ve One M8 modellerini güncelliyor. Bu noktada üreticilerin bu durumu kullanıcılarına nasıl anlatacağını oldukça merak ediyorum.

Berlin’de düzenlenecek IFA 2014 fuarında Sony’nin yeni nesil Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact modellerini tanıtacağıyla ilgili bir döküman ortaya çıktı. Firma Xperia Z3’te Snapdragon 805, Xperia Z3 Compact modelinde ise Snapdragon 801AC versiyonunu kullanabilir ve Android ekosisteminde ki en hızlı telefonlara imza atabilir. Bu konuda bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

gsmarena_001

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir