Xperia Z3 için Full HD Ekran ve Snapdragon 801 İşlemci İddiası

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xperia Z3 için Full HD Ekran ve Snapdragon 801 İşlemci İddiası

Andronova

Yılın ikinci yarısında yeni bir amiral gemisi akılı telefon tüketicilerin karşısına çıkmaya hazırlanan Sony’nin söz konusu modelde yer vereceği donanım merak edilmeye başlandı. Geçtiğimiz günlerde Xperia Z3 olduğu iddia edilen bir görüntü yayınlanırken, bu defa aygıtta yer alacak donanıma ilişkin ilk bilgiler gelmeye başladı.

Sony haberlerinde güvenilir bir kaynak olan Xperiablog’da yayınlanan ekran görüntüsünün Xperia Z3’e ait olduğu iddia edildi. Paylaşılan görüntünün Full HD çözünürlükte olması Xperia Z3’te 1080p çözünürlüklü ekranın yer alacağını gösteriyor. Şu ana dek uluslararası arenada boy gösteren üreticilerden Oppo, LG ve Samsung Quad HD çözünürlüklü ekrana sahip telefonlar duyurdu.

Android 4.4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışacağı görülen D6653 model numarasına sahip Xperia Z3’te ayrıca 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemcisinin yer alacağı bildirildi. Xperia Z2’de aynı işlemcinin 2.3GHz’de çalışan versiyonu kullanan Sony, yine de Snapdragon 805’e geçiş yapmadığı takdirde hayranlarına hayal kırıklığı yaşatabilir.

Geçtiğimiz günlerde sızdırılan görüntüden OmniBalance tasarımını sürdüreceği görülen Xperia Z3’te ayrıca 3GB RAM, en az 3.200mAh kapasiteli pil, suya ve toza karşı dayanıklılık, 20.7MP arka kamera ve hafıza kart desteğinin yer alması bekleniyor.

Xperia Z3 için Full HD Ekran ve Snapdragon 801

Xperia-Z3-315x560

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.