Xperia Z3’ün Teknik Özellikleri GFXBench Testinde Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xperia Z3’ün Teknik Özellikleri: Sony’nin merakla beklenen 2014 yılı ikinci amiral gemisi akıllı telefonu Xperia Z3’ün teknik özellikleri kriter testinde ortaya çıktı. Sony D6603 kod adıyla görüntülenen akıllı telefonun listelenen teknik özellikleri bizleri pek de şaşırtmadı. Zira söz konusu özellikler uzun bir süredir dile getiriliyor.

teknik destek

OmniBalance tasarımını büyük ölçüde devam ettirecek Xperia Z3, daha önceki Z serisi akıllı telefonlara göre daha oval bir kenar yapısına sahip olacak. Sony telefonun arka kısmında bir kez daha cam malzemeye yer verecek.

Yayınlanan teknik özelliklere dönecek olursak; Xperia Z3’ün ekranında herhangi bir büyüme söz konusu değil. Sony yeni nesil amiral gemisinde 5.15-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran kullanılacak.

Telefonda yer alacak işlemci beklendiği gibi Snapdragon 801 olacak. Xperia Z2’de söz konusu işlemcinin AB sürümünü kullanan Sony, Xperia Z3’te ise AC sürümünü kullanacak. 2.5GHz’de çalışan Snapdragon 801AC  beraberinde 578MHz saat hızında çalışan Adreno 330 GPU’su nu getiriyor.

Xperia Z3’te ayrıca Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi (final sürümde Android 4.4.4 olması bekleniyor), 2GB RAM, 16GB dahili depolama hafıza kart girişi, 20.7MP çözünürlüklü arka kamera ve 2.1MP ön kameranın yer aldığı görülüyor.

Xperia Z3’ün Teknik Özellikleri

Sony-D6603-bench

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın