Xperia Z3X Snapdragon 810 İle Gelebilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Geçtiğimiz ay IFA 2014 fuarında yeni amiral gemisi Xperia Z3’ü duyuran Sony, daha çok kullanım detaylarını geliştirip işlemci tarafında radikal bir değişikliğe gitmediği için eleştirilere maruz kalmıştı. Daha önceleri Snapdragon 805’in yeterli geliştirme sağlamadığı için direkt Snapdragon 810’a atlayacağı iddia edilen üreticinin, bu işlemciyi Xperia Z3X modelin de kullanacağı ortaya çıktı.

AnTuTu benchmark testinde açığa çıkan verilere göre sekiz çekirdekli Snapdragon 810 işlemcisinin güç verdiği telefon, 4GB gibi yüksek bir RAM kapasitesine sahip. 6.2-inç boyutunda ve 2K çözünürlüğünde dev bir ekran kullanılacağı düşünülen cihazın, ekran tarafında bir diğer yeniliği de OLED panel olabilir. Yılın başlarında Panasonic ve Sony ortaklığında, mobil OLED ekranlar üretmek için kurulan JOLED firması da bu iddiaların bir kanıtı gibi görünüyor. Adreno 430 grafik işlemcisine yer verilen telefon, kamera tarafında da oldukça güçlü olacak gibi görünüyor.

Sony’nin kamera departmanının özel olarak geliştirdiği insan gözünün yapısından esinlenerek hazırlanan kavisli bir kamera modülünün kullanılması beklenen Xperia Z3X, f/1.2 diyafram değeri ve 2/3-inç boyutunda sensörü ile görüntü kalitesinde ciddi bir atılım yapacak. Snapdragon 810’lu telefonların 2015’in ilk çeyreğinde piyasada olacağını düşündüğümüzde, Xperia Z3X’i yakın zamanda görmemiz pek de mümkün değil.

Xperia-Z3X-leaks

Kaynak: PhoneArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir