Xperia Z4 Ailesinin Özellikleri Şekilleniyor

Geçtiğimiz haftalarda Xperia Z3 ve Z3 Compact gibi iddialı modellerini ülkemizde satışa sunan Sony, Xperia Z4 serisinin hazırlıklarına başlamış gibi görünüyor.

Andronova

Çinli kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Sony’nin 2015 yılı amiral gemisi olması planlanan Xperia Z4 ile beraber üreticinin 6 aylık ürün döngüsüne bir son vermesi bekleniyor. Su geçirmezlik özelliği nedeni ile microSD, USB ve simkart yuvaları kapaklarla korunan Z serisi telefonların aksine Z4, kapaksız bir yapı sunacak fakat su geçirmezlik özelliğinden taviz vermeyecek. Kablosuz şarj standartı olan Qi desteğini bütünleşik olarak vermesi beklenen Xperia Z4’ün 32GB dahili depolama ve 4GB RAM ile geleceği düşünülüyor. Snapdragon 805 işlemcisinin atlanarak Snapdragon s810’a yer verileceği düşünülen telefonun harici hafıza kartı desteği ile hafızasının arttırılabileceği söyleniyor. Sony’nin özel kavisli bir sensör kullanarak kamera tarafında olan iddiasını arttıracağı söylenen Xperia Z4 aynı zamanda özel bir ses amfisi ile desteklenecek. Cihazın şirketin ilk QuadHD ekranlı telefonlarından biri olması bekleniyor.

Xperia Z4 Ultra

Dedikodulara konu olan bir diğer cihaz ise Xperia Z4 Ultra oldu. Sony’yi phablet kategorisinde temsil eden Ultra serisi için uzunca bir süredir yeni cihaz duyurusu yapılmamıştı. Şirketin sessizliğini bozarak 6.4 inç boyutunda 2K çözünürlüğünde bir bir ekran ile Z4 Ultra’ya resmiyet kazandırması bekleniyor. İşlemci tarafında Z4’de olduğu gibi Snapdragon s810’a yer verileceği düşünülen dev telefonun, Xperia Z4 ile boyut dışında pek farkı bulunmayacak.

Xperia Z4 Compact

Compact serisini de Z4 Compact ile güncellemesi beklenen Sony, Z3 Compactta ki ekran boyutuna sadık kalarak çözünürlüğü HD’den FullHD’ye çıkartacak. Donanımsal açıdan ise alışıldığı üzere Xperia Z4 ile benzer bir donanım ortaya konacak.

Xperia Z4 Tablet

Duyurusu beklenen bir diğer cihaz ise Xperia Z4 Tablet. Tabletlerinde üst seviye telefonların da olduğu gibi FullHD çözünürlüğü benimseyen şirket, diğer cihazlarla birlikte tablet kategorisinde de QuadHD ekrana geçiş yapacak. Xperia Z3 Tablet Compact’ın tasarım dilini devam ettirmesi beklenen Z4 Tablet’in oldukça ince çerçevelere sahip, 10.1-inç boyutunda bir ekranı olacağı söyleniyor. Xperia Z4 ailesinin Şubat ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresinde resmi duyusunun yapılması bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.